Větší šance ještě se dostat na střední školu

Soukromé gymnázium Havířov - logo

Havířov, 2. dubna 2010 – Zájemci o středoškolské studium mají nově větší šanci uspět. Například na Soukromé gymnázium a Střední zdravotnickou školu Havířov budou přijati bez přijímacích zkoušek všichni zájemci o obor Ošetřovatel. Škola také nově garantuje, že na obor Sociální péče - pečovatelská činnost (SZŠ) uchazečům stačí k přijetí bez přijímaček průměr do 2,0 (dosažený v prvním pololetí 9. třídy ZŠ). Gymnazisty se tu mohou stát žáci, kteří v prvním pololetí  9. a 7. ročníku prospěli s průměrem do 1,8.

Jak nedávno uvedli pracovníci havířovské pedagogicko-psychologické poradny, jsou žáci na Soukromém gymnáziu a SZŠ Havířov (SG a SZŠ Havířov) vystaveni mnohem menšímu stresu, než tomu je na obdobných školách jiného typu. Také se lépe adaptují na nové náročnější podmínky výuky na střední škole a požadavky učitelů. Student 4. ročníku SG a SZŠ Havířov Petr Kašel to potvrdil: „Výuka tady, na soukromém gymnáziu je méně stresující. Je tu také individuálnější přístup ke každému studentovi.“

Studenti Soukromého gymnázia a Střední zdravotnické školy Havířov využívají možnosti bezplatného doučování, konzultování a nadstandardních služeb, které více přispívají k jejich zájmu a aktivitě ve vyučovacích hodinách a současně pociťují bezpečné zázemí. Zdejší student Kašel dále řekl: „Potvrdilo se mi tady očekávání, že gymnázium je jednou z nejtěžších škol. Musel jsem se začít připravovat do vyučování. Užitečné byly konzultace učitelů a možnost  doučování. Spolužáky, kterým hrozila pětka na vysvědčení, učitelé přímo na doučování zvali. Mně ale často stačilo poslouchat v hodinách – můžeme se tady totiž na cokoli zeptat, a pak se nemusíme tolik trápit s přípravou doma.“

Jak informovala média, táborské školy dokonce zrušily přijímačky úplně. Střední školy skutečně čeká náročné období. Poslední dva roky totiž výrazně poklesl počet vycházejících deváťáků, třeba na již zmiňovaném Táborsku až o pětinu.

Přidáno: 06.04.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Hana Jenčová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.