Velvyslanec USA předal trofeje a certifikáty studentům a učitelům na Award Ceremony neziskové organizace JA Czech

 

23. května 2015 – JA Czech, česká kancelář nejstarší vzdělávací neziskové organizace na světě, v České republice založená panem Tomášem Baťou v roce 1992, uspořádala 17. června 2015 ve spolupráci s velvyslanectvím USA v České republice tradiční slavnostní ceremoniál uzavírající aktivity JA Czech ve školním roce 2014/2015. Akce se aktivně zúčastnil velvyslanec Spojených států amerických, pan Andrew Schapiro, který společně se zástupci JA Czech předal studentům certifikáty a další ocenění za jejich aktivity v tomto školním roce. Akce se konala v rezidenci pana velvyslance v Praze 6.

Ceremoniálu se zúčastnila i paní Michaela Mitáčková, která před dvaceti lety, v roce 1995, zvítězila jako studentka Střední průmyslové školy Zlín v soutěži studentských firem JA Czech s firmou Falco. Michaela Mitáčková uvedla: „Zvítězili jsme s charitativním prodejem jogurtů, které jsme nakoupili ve výprodeji. Vygenerovali jsme tak vysoký zisk, že jsme část získaných peněz rozdělili na charitu a část si rozdělili i mezi sebe. Certifikáty, které dostali studenti dnes odpoledne z rukou pana velvyslance, jsme tehdy převzali od pana Tomáše Bati nedaleko odsud, ve Valdštejnském paláci. Program JA Czech nás zřejmě přesvědčil o smyslu podnikání, protože téměř všichni, kteří jsme byli v týmu naší firmy Falco, dnes fungujeme coby podnikatelé nebo manažeři ve firmách.“Michaela Mitáčková pracuje v současnosti jako vedoucí oddělení marketingu a PR manažerka 14|15 Baťova institutu, p. o. ve Zlíně. Svůj volný čas ale tráví i jako šéfredaktorka regionálního magazínu a spolupracuje s charitativní organizací KORUNKA LUHAČOVICE.

Studenti převzali ocenění – certifikáty a trofeje za umístění získaná v průběhu školního roku v programech a soutěžích JA Czech, které jsou zaměřené na podporu finanční a podnikatelské gramotnosti na základních, středních a vysokých školách. Jedná se o programy JA Firma, JA Titan, JA Manažerem na nečisto, Skills for the Future a soutěže o Nejlepší učňovský minipodnik, Brilliant Young Entrepreneurs (BYE) a další.

Josef Müller, výkonný ředitel JA Czech uvedl: „Slavnostní ceremoniál na konci školního roku, je tradicí JA Czech, kterou zavedl před 20 lety její zakladatel pan Tomáš Baťa. Oceňování studentů se konalo vždy na reprezentativním místě v Praze. Letošní akce byla již osmá, kterou jsme pořádali ve spolupráci s americkým velvyslanectvím.“

Spojení JA Czech s USA je logické – organizace Junior Achievement (JA) byla založena v roce 1919 právě tam.

O JA Czech

JA Czech je českou kanceláří organizace Junior Achievement, která je nejstarší a nejrozsáhlejší vzdělávací neziskovou organizací na světě. Vznikla v roce 1919 v USA a dnes působí ve více než 120 zemích světa. Do jejích programů se každoročně zapojí na 10 milionů dětí a studentů.
Českou kancelář JA založil v roce 1992 pan Tomáš J. Baťa. Vzdělávací programy JA v ČR od té doby absolvovalo více než 300 tisíc mladých lidí. JA Czech je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a pedagogům poskytuje akreditovaná školení.
Základem vzdělávacího systému JA Czech je propojování světa byznysu a škol. Manažeři přednášejí studentům a podílejí se na výuce praktických programů a kurzů. JA je financována zejména z darů partnerů. K nejvýznamnějším patří Bata Shoe Foundation, Citi Foundation, Hyundai, Cambridge Weight Plan, Hewlett-Packard, MetLife, Raiffeisenbank, Agrofert a Continental. Více informací o JA Czech naleznete na www.jaczch.cz.

Přidáno: 26.06.2015, Zdroj: JA Czech Autor: Silvie Marhoulová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Cestování – nejlepší životní investice - recenze knihy
Kniha Cestování – nejlepší životní investice je zajímavá nejen tím, že je jakýmsi motivačním a kariérním rádcem, ale navíc je i biografií autora, který čerpal ze svých zahraničních zkušeností. Lukáš sice našel…
Práce v Dánsku: Individualita a odpovědnost
Když jsem před třemi lety poprvé přijela do Dánska a rovnou se tam při té příležitosti přistěhovala, všechno bylo nové a jiné. Najednou jsem se ocitla v zemi, kde zima není překážkou pro cyklisty a kde si lidé…
Začít spolupracovat se zahraniční univerzitou není nic složitého
Nemáte zkušenosti s podáváním projektů spolupráce se zahraničními vysokými školami? Poradíme vám, jak na to!
Jak na levné cestování?
Láká tě dobrodružství a vůně dálek, ale bojíš se, že nemáš dost peněz, aby se tvé cestovatelské sny uskutečnily? Chceš si užít parádní léto u moře, v horách nebo vyrazit na prázdninový trip po vlastní ose, ale…