Veletrhy pracovních příležitostí 2013

Vzdelani

Patříte k těm, co jdou ke státnicím v zimním termínu, čekají je až na jaře nebo je už nějaký ten měsíc máte za sebou a o vysněnou práci jste ještě nezavadili? Nevěšte hlavu a vězte, že všechny nabídky nemusí být pouze na internetu. Přinášíme vám aktualizovaný přehled veletrhů pracovních příležitostí, které pro svoje studenty a absolventy organizují vysoké školy a zájmové organizace. Uvidíte, že letos je opravdu z čeho vybírat.

Profesia days 23. – 24. 10. 2013 (PVA EXPO Praha Letňany)

Navštivte veletrh práce, který si klade za cíl přinést pro každého účastníka novou pracovní příležitost a poskytnout odpovědi na otázky o práci. Nejen, že se zde můžete setkat se zástupci předních společností, kteří nabízí volná pracovní místa, ale pro návštěvníky zde bude připraveno i kariérní poradenství. 

JobChallenge 13. 11. 2013 (Wannieck Gallery)

Již posedmé se v Brně uskuteční známý pracovní veletrh JobChallenge, který cílí na studenty všech zdejších škol a fakult. Přes širokou nabídku převládají nabídky z oblasti techniky, informatiky nebo ekonomiky.

Career Days 5. – 6. 11. 2013 (virtuální)

Veletrh Career Days má svou tradici, kterou rozšířil o virtuální akci. Výsadou této přehlídky pracovních příležitostí je účast samotných HR specialistů z prezentovaných firem. Pro návštěvníky jsou připraveny tréninky a konference, které jim pomohou zlepšit jejich schopnosti a dovednosti. Virtuální Career Days si můžete vyzkoušet již a pár týdnů.

Veletrh iKariera

Série veletrhů s názvem iKariera se zaměřuje na technické univerzity v Čechách i na Moravě, kde můžete v průběhu roku navštívit jednotlivé přehlídky pracovních nabídek. Akce pořádá studentská organizace IAESTE. Vstup je zdarma.

  • ČVUT Praha 6. března 2013
  • ZČU Plzeň 20. března 2013
  • UTB Zlín 3. dubna 2013
  • VŠCHT Praha 10. dubna 2013
  • VUT Brno 17. dubna 2013
  • TUL Liberec začátek prosince 2013

Jobs Expo 27. – 28. 3. 2014 (Incheba Expo Arena)

Na Výstavišti v pražských Holešovicích se uskuteční již čtvrtý ročník mezinárodního veletrhu pracovních příležitostí. Vystavovatelé mají pro návštěvníky nachystané tisíce míst a pořadatelé vstup zdarma. Souběžně s veletrhem Jobs Expo probíhá i Lingea Show, což je vzdělávací a jazykový veletrh.

Kariéra PLUS  11. 3. 2014 (Aula Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava)

Jednodenní veletrh pracovních příležitostí se koná v Ostravě na akademické půdě VŠB-TUO.  Specialitou této akce je možnost uchazečů setkat se se zaměstnavateli v různých situacích. Informace můžete získat klasicky na stánku, v učebnách při 15-minutových prezentacích nebo například u osobního pohovoru, na který se přihlásíte předem přes internet.

Virtuální veletrh pracovních příležitostí

Dalším způsobem, jak se dostat do kontaktu s potenciálními zaměstnavateli, je ten nejjednodušší – zůstat doma u počítače. Virtuální veletrh nabízí v podstatě shodné možnosti jako skutečná akce, které se účastníte osobně. Pracovní pozice z ČR i EU najdete v daném termínu (loni se akce uskutečnila od 8. do 10. října) na webu www.dnyprace.cz.

Přidáno: 04.10.2013, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.