Veletrh studentských příležitostí Gaudeamus začíná zítra

V úterý 24.1. začíná na pražském Výstavišti v pavilonu E veletrh studijních příležitostí Gaudeamus. Tam se představí státní i soukromé vysoké školy, vyšší odborné školy a další formy pomaturitního vzdělávání.

Na veletrhu bude zastoupeno více jak 200 fakult a přes 3 000 studijních oborů. Každý student návštěvou veletrhu získá vyčerpávající aktuální přehled studijních příležitostí, informace o přijímacím řízení a podmínkách studia, tištěný katalog s kontakty, termíny podání přihlášek a přijímacího řízení, elektronický katalog s rejstříkem studijních oborů a dalšími informacemi o studiu.
Na akci budou prezentovány školy z celé České republiky, mezi nimi i pražská Vyšší odborná škola cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku sídlící na Ortenově náměstí.

Veletrhů se účastníme pravidelně jak v Brně, tak v Praze. Je to nejlepší příležitost, jak se setkat a promluvit s potenciálními studenty. Je tam dostatek času na představení školy a jejích specifik, stejně jako na zodpovězení všech případných dotazů“, popisuje ředitel školy Libor Bastl. VOŠ je totiž proslulá svou neuvěřitelnou škálou výběru cizích jazyků (je jich 39) ve srovnání s nízkým semestrálním školným. Na školu lze navíc nastoupit ke studiu i od letního semestru, který začíná v únoru.

Návštěva veletrhu se doporučuje každému studentovi III. a IV. ročníku střední školy a všem zájemcům o celoživotní vzdělávání.

Informace najdete také na www.voscr.cz.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Tréninkový kurz Nenásilné komunikace v Turecku – nadšení i zklamání v jednom
Zajímáte se o vzdělávání v multikulturním prostředí? Náš externí spolupracovník Tomáš Kolomazník pro čtenáře Vzdělání.cz sepsal své postřehy z účasti na zahraničním tréninkovém kurzu tzv. nenásilné komunikace.…
Letní jazykové kurzy angličtiny – Spojte horké léto s osvěžujícím kurzem!
Máte během léta prázdniny nebo v práci více času? Využijte ho k intenzivnímu studiu angličtiny! Kdo dnes umí anglický jazyk, má otevřené dveře k práci i studiu v zahraničí nebo k lepší pracovní pozici. Neváhejte tedy a…