Veletrh práce pro studenty vysokých škol JobChallenge rozšíří svůj program

Tři brněnské vysoké školy připravují již šestý ročník veletrhu práce JobChallenge určený pro studenty a absolventy vysokých škol. Akce se bude konat ve středu 7. listopadu 2012 v brněnské Wannieck Gallery od 9 do 17 hodin. Už od 5. listopadu však nově nabídne doprovodný program ve formě přednášek a workshopů. Vystavující společnosti se mohou registrovat ještě do 27. září na webové adrese www.jobch.cz.

Návštěvníci veletrhu, který pořádá Masarykova univerzita ve spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně a Mendelovou univerzitou v Brně, budou mít možnost seznámit se s aktuálním stavem trhu práce a navázat kontakty s potencionálními zaměstnavateli. Očekávaná účast je 3000 návštěvníků a přes 70 vystavujících společností z komerční, neziskové i státní sféry.

Pro letošní ročník organizátoři nově připravili rozšířený doprovodný program, který ve třech panelech seznámí účastníky s tématy podnikání, zaměstnání a osobnostního rozvoje.  „Našim cílem je pomoci studentům a absolventům zorientovat se na trhu práce. Doprovodný program poradí, kde mohou hledat zaměstnání a jaké požadavky zaměstnavatelé mívají. Tomu, kdo by chtěl podnikat, ukážeme, jak začít. A myslíme i rozvoj osobnosti studentů. Část programu se proto zaměří na oblast měkkých dovedností,“ uvedl koordinátor a člen organizačního týmu Radoslav Pittner. 

Přidáno: 25.10.2012, Zdroj: 

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.