Veletrh pomaturitního a celožitvotního vzdělávání Gaudeamus 2011

Termín pražského Veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2011 je od 25. do 26.1.2011, po oba dny je veletrh otevřen pro veřejnost od 8 do 16 hodin.

Místem konání veletrhu je Výstaviště Praha Holešovice, pavilony E a D.

Veletrh Gaudeamus je nejvýznamnějším zdrojem informací o možnostech dalšího studia, nejen po maturitě. Návštěvu veletrhu lze doporučit každému studentovi III. a IV. ročníku střední školy a všem zájemcům o celoživotní vzdělávání. Na veletrhu bude zastoupeno rekordních  153 samostatných vystavovatelů, více jak 200 fakult a přes 3 000 studijních oborů, které lze studovat v České republice nebo na zahraničích školách. Každý student návštěvou veletrhu získá
• vyčerpávající aktuální přehled studijních příležitostí,
informace o přijímacím řízení a podmínkách studia,
tištěný katalog s kontakty, termíny podání přihlášek a přijímacího řízení,
katalog na CD s rejstříkem studijních oborů a dalšími informacemi o studiu,
zdarma poradenství při výběru studijního oboru a účast na všech přednáškách,
pro studenty registrované na www.gaudeamus.cz před návštěvou veletrhu je připravena sleva na vstupném 10,- Kč a navíc tištěný návod „Jak na VŠ“ a „Slovníček VŠ pojmů“.

Státní správa, vystavovatelé i diváci věnují veletrhu Gaudeamus neustále větší pozornost a přikládají mu velký význam. Nad letošním veletrhem převzala osobně záštitu předsedkyně školského výboru Poslanecké sněmovny ČR, paní Doc. RNDr. Anna Putnová, CSc., M.B.A., děkanka FP VUT v Brně, velvyslankyně Kanady v České republice paní Valerie Raymond a tradičně i rektor Vysokého učení technického v Brně, pan Prof. Ing. Karel Rais, CSc. MBA.

Mediálními partnery veletrhu jsou Lidové noviny, webový portál www.lidovky.cz a rozhlasová stanice Evropa 2.

Veletrh Gaudeamus bude v letošním roce výjimečný zejména počtem a složením vystavovatelů, servisem pro diváky a výchovné poradce. V letošním roce se veletrhu Gaudeamus v Praze účastní dosud nejvyšší počet vystavovatelů. Diváci na veletrhu najdou české  univerzity, vysoké školy a větší vyšší odborné školy. Kromě tuzemských škol budou na veletrhu zastoupené renomované zahraniční univerzity a vysoké školy z členských států Evropské unie a dalších zemí. Na IV. ročníku veletrhu Gaudeamus v Praze budou v letošním roce zastoupené  vzdělávací instituce ze 13 zemí a to z České republiky (128), Kanady (6), Velké Británie (3), Itálie (3), Rakouska (2), Švýcarska (2), Finska (2), Španělska (2), Nizozemí (1), Polska (1), Francie (1), Nového Zélandu (1), Ázerbájdžánu (1) a Litevské republiky (1).

V průběhu IV. ročníku veletrhu Gaudeamus bude probíhat doprovodný program přednášek vystavujících škol. Přednášky budou  probíhat po oba dva dny v přednáškovém sále v pavilonu D. Tématem přednášek jsou podmínky přijímacího řízení a studia ve školním roce 2011/2012.

Veletrh je určen i pro odborné návštěvníky, pro které je v letošním roce připraven speciální Informační systém pro pedagogy a výchovné poradce. Systém obdrží každý registrovaný pedagog, po předložení vyplněné volné vstupenky. Informační systém pro výchovné poradce je aplikací na CD, ve které výchovní poradci najdou podrobné informace o podmínkách studia, studijních oborech, kontaktech a mnoho dalších důležitých informací o studiu na českých a zahraničních univerzitách, vysokých a vyšších odborných školách. V systému je zpracováno 432
vzdělávacích institucí a přes 5 000 studijních oborů. Veškeré informace jsou přehledně řazené do rejstříků, přehledů a seznamů.

Přidáno: 18.01.2011, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.