"Vehikl" pro výuku němčiny - Österreich Institut Brno vypisuje soutěž "Sestav si svůj kurz!"

Modely letadel a aut s motorem zná každý, ale také jazyk potřebuje něco podobného pohybujícímu se modelu – "vehikl", s jehož pomocí bude možné se němčině naučit. Österreich Institut Brno právě vypisuje soutěž "Sestav si svůj kurz!", kdy takový "vehikl" může navrhnout každý sám. Od 28. března 2007 mohou být návrhy kurzů zasílány přes webovou stránku Österreich Institutu Brno (www.oei.cz), hlasovat o nich je možno také online. Na vítěze čekají atraktivní peněžní ceny, vítězný kurz bude realizován v praxi.

V mnohojazyčné Evropě se o učení se jazykům často hovoří, méněčastěji ale o tom, jak učit jazyky: konkrétně o jazykových kurzech. Přitom existuje nespočetně mnoho možností, jakým způsobem se učit jazyk, tudíž jak by měl vypadat takový "vehikl" – model pro učení se jazyku.

Österreich Institut Brno právě vypisuje soutěž "Sestav si svůj kurz!", kdy vyzývá angažované jedince k tomu, aby si jedenkrát vyměnili strany a navrhli kurz německého jazyka podle svých představ a přání. Návrh kurzu může vypracovat jednotlivec nebo skupina a návrhy budou k vidění online na webových stránkách Österreich Institutu Brno (www.oei.cz) od 28. března do 5. května 2007. Znalost němčiny ani zkušenost s kurzy němčiny není podmínkou. "Koneckonců při nákupu kalhot víte také, zda se Vám kalhoty líbí, aniž byste je někdy šili", říká k tomu Brigitte Ortner, jednatelka centrály Österreich Institutu se sídlem ve Vídni a autorka soutěže "Sestav si svůj kurz!".

Vítězové budou voleni ve dvou kolech: Po uzávěrce je možné od 12. května do 30. června o návrzích kurzů hlasovat online. Při veřejné prezentaci v září budou pak nejlepší návrhy představeny autory exkluzivní porotě, která z nich vybere tři nejlepší. Výherci obdrží atraktivní peněžní ceny ve výši 20.000,- Kč (1. cena) a 10.000,-Kč (2.cena) a poukaz na jazykový kurz (3.cena), které budou předány sponzorem Oberbank AG, zastupený Ing. Viktorem Bílou. "Podporujeme soutěž o jazykový kurz, protože chceme upozornit na to, jak důležité je, aby lidé uměli německy. V Oberbank je například němčina stále firemním jazykem", říká Bíla. Vítězný návrh bude realizován Österreich Institutem Brno.

Termíny

28.03.-05.05.2007: Podání návrhů na www.oei.cz
12.05.-30.06.2007: Online hlasování o nejlepší návrh
12.09.2007: Prezentace třech nejlepších návrhů a zvolení vítěze porotou

Dotazy & Informace

Österreich Institut Brno Sandra Dudek
Tel.: 549 241 991
Mail: dudek@oei.cz
www.oei.cz

Brno, 28.03.2007

Soutěž je sponzorována:

Přidáno: 30.03.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.