Ve filmu Do Dna si zahrají hendikepovaní herci

Liga vozíčkářů

Unikátní filmový projekt s názvem Do Dna zaměstná tento týden několik herců, desítky lidí ve štábu a na nohou bude i celá Liga vozíčkářů. Tato brněnská nezisková organizace projekt zaštiťuje a podporuje. Zapojení totiž do něj budou herci na invalidních vozících. Tento fakt však zůstane do poslední minuty skryt.

Idea krátkého sedmiminutového snímku je zřejmá. „Chceme tímto filmem veřejnosti ukázat, že není třeba lidi na vozíku vnímat jen jako invalidy. Je nutné vnímat jejich osobnost a charakter, ne to, že nemůžou chodit,“ vysvětlil myšlenku filmu ředitel Ligy vozíčkářů Zdeněk Škaroupka.

Snímek natočí režisér Filip Laureys. „Je to pro mě výzva. Chci spojit to, co jsem se naučil při studiích v Austrálii, s projektem, který pomůže lidem. A třeba se u něj i herci i ostatní členové štábu, všichni víceméně amatéři, pobaví a dozví něco nového,“ těší se.

Krátký příběh člověka, kterého mate dění kolem něj a který hledá vysvobození z pomyslného začarovaného kruhu zničených vztahů, bude natočen ve velmi vysoké kvalitě. Díky firmě eDisk.cz bude štáb pracovat s nejmodernější filmovou technikou. Zrcadlový fotoaparát, na nějž v současnosti natáčí většina nezávislé zahraniční produkce, zapůjčí bezplatně firma Softcom Group. Objektivy bude mít režisér k dispozici díky firmě Megapixel.cz. Bez podpory těchto společností a mnoha dalších firem (Café Práh, čajovna Probuzený slon, Caffé Del Saggio, Rock Point atd.) by tento film vzniknout nemohl.

Natáčet se bude ve čtyřech lokacích. Útočiště štábu poskytne čajovna Probuzený slon, Café Práh, Bezbariérové divadlo Barka a Liga vozíčkářů. Scény budou psychologicky laděné i dramatické. „Autonehoda, chvilky před popravou, hádka v domácnosti, erotická scéna – to vše ve spojení s herci na vozíku. Myslím, že nic podobného se ještě v Česku nenatáčelo,“ zhodnotil režisér.

Film bude dokončený v lednu 2012. Poté jej bude možné shlédnout na různých místech – v televizi, v internetových médiích, na festivalech a akcích Ligy vozíčkářů.

Setkání s novináři, prostor pro dotazy a rozhovory s herci, se zástupci Ligy vozíčkářů a se štábem se koná v sobotu 26. 11. 2011 v Café Práh (naproti Wannieck Gallery) od 15.00 h. Individuálně se prosím hlaste, pokud vám čas nevyhovuje. Rádi vás postupně pozveme na různé části natáčení, které se uskuteční ve dnech 24.11.-27.11.2011.

Přidáno: 21.11.2011, Zdroj: Liga vozíčkářů

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.