V červnu nabízí Fulbrightova komise zajímavé akce o studiu v USA

Tradiční program pravidelných úvodních seminářů o studiu v USA obohatí v červnu Fulbrightova komise o několik výjimečných setkání. V druhé půlce měsíce června budou mít zájemci o studium v USA možnost setkat se dvěma úspěšnými studentkami z našeho regionu, které v současné době studují ve Spojených státech na prestižních školách. Kromě této akce proběhne v červnu v Brně a v Praze pod vedením amerického studenta seminář o psaní esejí pro přijímací řízení a studium na amerických univerzitách.

Setkání se studentkami, které byly úspěšně přijaty na výběrové americké školy, se bude konat v Poradenském centru Fulbrightovy komise ve čtvrtek 23. června od 16.30. Své zkušenosti a své školy budou prezentovat dvě mladé dívky – Iva z České republiky úspěšně studující undergraduate program na Princetonské univerzitě a Lea z Chorvatska, studentka věhlasné Whitman College ve státě Washington na západě USA. Zájemci o studium se tak mohou dozvědět z první ruky, jaké to je studovat a žít na vysoké škole ve Spojených státech a rady týkající se přijímacího řízení a možností stipendií. „Věřím, že setkání s vrstevníky, kteří se dokázali na výborné univerzity v USA úspěšně dostat, dokáže, že možnost vysokoškolského studia ve Spojených státech je reálná i pro mnohé další české středoškoláky“, říká Jakub Tesař, studijní poradce Fulbrightovy komise.

Druhou zajímavou akcí je možnost seznámit se se způsobem psaní esejí na amerických univerzitách se zvláštním zřetelem na tzv. admission essays – eseje vyžadované při přijímacím řízení. Umění napsat kvalitní esej je totiž nejen jedním ze základních předpokladů úspěchu při přijímacím řízení či při výběrovém řízení na stipendia, ale rovněž je důležitou dovedností nutnou pro samotné studium v USA. Seminář povede Philip Land, student výběrové soukromé americké školy Hampden-Sydney College s velmi kvalitním programem pro tréning „academic writing“. Philip pobývá v současné době na krátkodobé stáži ve Fulbrightově komisi a je tak navíc až do začátku července k dispozici všem zájemcům, kteří chtějí konzultovat své eseje. Seminář je naplánován na dvou místech – ve středu 22. června od 15.30 v International Student Club při MU Brně a v pátek 29. června od 16.30 v Poradenském centru Praze.

Zájemci o účast na některém z výše uvedených seminářů se musí vzhledem k omezené kapacitě míst registrovat předem na adrese advisor@fulbright.cz.

Speciální semináře, které Fulbrightova komise v červnu připravila, dávají stedoškolákům díky přítomnosti studentů amerických škol zcela ojedinělou příležitost dozvědět se více o možnostech vysokoškolského studia v USA.

Pořadatel seminářů, Komise J.W. Fulbrighta, je mezivládní organizací zřízenou v roce 1991 za účelem podpory vzdělávacích výměn mezi Českou republikou a USA. Vedle hlavní náplně své činnosti, kterou je správa americko-českých vládních stipendijních programů, poskytuje informační služby a konzultace všem zájemcům o studium ve Spojených státech. Více informací o Fulbrightově komisi a jejích poradenských službách a stipendiích najdete na www.fulbright.cz.

 

Autor: Jakub Tesař, studijní poradce - Fulbrightova komise

Přidáno: 08.06.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si