V pátek začíná EXPOLINGUA Praha 2008 za účasti 102 vystavovatelů z 21 zemí

Mezinárodní veletrh EXPOLINGUA Praha 2008 začíná už tento pátek v 10 hodin v Národním domě na Vinohradech. V jeho novorenesančních sálech se představí rekordních 102 vystavovatelů z 21 zemí. Veletržní stánky otevřou vysoké a jazykové školy, kulturní instituce, nakladatelství, velvyslanectví a agentury zprostředkovávající studium a práci v zahraničí. Na veletrhu budou mít letos zastoupení Austrálie, Česko, Čína, Dánsko, Francie, Guatemala, Irsko, Itálie, ExpolinguaJaponsko, Litva, Maďarsko, Německo, Nový Zéland, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko a Velká Británie. Poprvé budou na EXPOLINGUA Praha vystavovat Čína, Itálie a Rumunsko.

Návštěvníci EXPOLINGUA Praha 2008 se mohou zdarma po oba veletržní dny účastnit doprovodného programu. Letos je připravena zatím největší nabídka v historii veletrhu - 71 přednášek a seminářů českých i zahraničních odborníků. Podstatnou část tvoří přednášky a semináře týkající se francouzštiny, která je hlavním jazykem EXPOLINGUA Praha 2008. Přednášky a semináře o studiu francouzštiny v Česku i v zahraničí vznikly ve spolupráci s Francouzským velvyslanectvím v ČR a Francouzským institutem v Praze. Lektoři představí například CampusFrance – informační centrum pro studium ve Francii, kurzy a testy francouzštiny ve Francouzském institutu v Praze, stipendia francouzské vlády i nabídku Oddělení vzdělávání Francouzského velvyslanectví v ČR. Novinkou v doprovodném programu je minikurz tlumočení a workshop hip hopu v češtině, angličtině a portugalštině. ExpolinguaRozšířena byla série přednášek pro učitele i blok věnovaný stále populárnějšímu e-learningu, kde se návštěvníci seznámi např. se speciálními litevskými výukovými projekty i online learningem. Učitelé cizích jazyků zase mohou navštívit přednášky o tvorbě testů z angličtiny a jejich automatickém vyhodnocení, seminář o praktickém využití studijních a tematických slovníků i přednášku o grantech na mobility po Evropě. V doprovodném programu EXPOLINGUA Praha 2008 nebudou chybět velmi oblíbené malé jazykové kurzy. Návštěvníci mohou absolvovat úvodní lekci francouzštiny, němčiny, italštiny, čínštiny, arabštiny, ruštiny, rumunštiny, portugalštiny, velštiny a španělštiny. Připraveny jsou i přednášky o studiu a práci v zahraničí, jazykových zkouškách a profesi překladatele a tlumočníka.

Přehled doprovodného programu najdete na webových stránkách veletrhu www.expolingua.cz. Studenti a učitelé se tam také mohou zaregistrovat a získat bezplatný vstup na veletrh.

Přidáno: 04.11.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.