Už tento pátek začíná EXPOLINGUA Praha 2009!

Mezinárodní veletrh EXPOLINGUA Praha 2009 můžete navštívit tento pátek a sobotu, 6. a 7. listopadu 2009 v Národním domě na Vinohradech. Na veletrhu se představí téměř 100 vystavovatelů z 18 zemí světa. Veletržní expozice otevřou české i zahraniční univerzity, vysoké a jazykové školy, kulturní instituce, nakladatelství, vydavatelství, velvyslanectví a agentury zprostředkovávající studium a práci v zahraničí.

Součástí EXPOLINGUA Praha je tradičně rozmanitý doprovodný program, připravený ve spolupráci s vystavovateli a českými i zahraničními akademickými a kulturními institucemi. Na EXPOLINGUA Praha 2009 mohou návštěvníci vybírat ze zatím největší nabídky v historii veletrhu, připraveno je 75 přednášek a seminářů. Zvláštní prostor dostane hlavní jazyk veletrhu – portugalština. V sekci doprovodného programu věnované tlumočení a překládání bude možné absolvovat minilekci z tlumočení, přednášku o překládání v překladových programech i seminář o kvalifikačních předpokladech pro jmenování soudním tlumočníkem v ČR a vybraných zemích EU.

Zájemci o studium a práci v zahraničí si mohou vybrat z přednášek o práci v zemích EU, studiu a výzkumu v Německu nebo o studiu a dobrovolnictví v zahraničí. V doprovodném programu EXPOLINGUA Praha 2009 nebudou samozřejmě chybět populární malé jazykové lekce. Například portugalštiny, estonštiny, bulharštiny, japonštiny, arabštiny, čínštiny, španělštiny a velštiny. Oba veletržní dny zpestří Grupo Capoeira Mandela s ukázkami brazilského bojového umění capoeira a kapela Batukatum s rytmy samby Batucady. Připravena je i hip hopová show skupiny Out Of Bounds. Všechny doprovodné akce jsou pro návštěvníky veletrhu otevřené zdarma.

Na EXPOLINGUA Praha 2009 se může každý návštěvník zapojit do veletržní soutěže o atraktivní ceny. Další informace a detailní rozpis doprovodného programu EXPOLINGUA Praha 2009 najdete na www.expolingua.cz. Jednotliví studenti i celé školní třídy tam mohou zároveň získat bezplatný vstup na veletrh.

Přidáno: 03.11.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.