Úvod Cyklomaraton Tour patřil Hejdukovi

Zimní Okolohradce

Hluboká nad Vltavou, 19.4. 2010 / Prvním závodem letošní cyklistické série Unilever Cyklomaraton Tour byl Okolobudějc, který odstartoval v neděli v Hluboké nad Vltavou. Premiéra to byla vydařená, zúčastnilo se totiž na 500 závodníků všech věkových kategorií a v první startovní řadě stálo hned několik špičkových jezdců.

Jedenapadesát kilometrů dlouhá trať pro elitní závodníky vedla převážně v lesích a byla pro některé závodníky až nečekaně těžká. Už tak náročný terén ještě zkomplikoval déšť z minulého týdne, díky kterým byla většina tratě hodně rozbahněná, její náročnost ještě podpořilo vydatné převýšením okolo 1200 m.

Jarní závody bývají vždy testem kvality tréninku před sezónou a na Hluboké to dlouho vypadalo, že předsezónní příprava se nejlépe povedla Ivanovi Rybaříkovi, který se brzy ujal vedení a svůj náskok na trojici pronásledovatelů stále zvyšoval. Druhou skupinu táhl především Stanislav Hejduk a spolupracovali s ním Jan Strož a Michal Bubílek. Osamocen za nimi jel Martin Horák, který nástup ze začátku nezachytil, ale sám už vedoucí skupinu dojet nedokázal.

Nakonec bohužel elitního maratónce Rybaříka potkal defekt, který ho těsně před cílem odsunul na třetí místo, pro vítězství si tedy mohl dojet Hejduk z Factor Bike teamu a získal tak nejvíce bodů do letošního žebříčku Českého poháru v půl maratonu, který na Hluboké také zároveň s Cyklomaraton Tour začínal. Druhé místo před Ivanem Rybaříkem obsadil Jan Strož.

Ženský závod byl jasnou záležitostí pro Ilonu Bublovou, která si pohlídala vítězství. Ohrozit ji mohla pouze Petra Kottová, která v cíli ztrácela necelé tři minuty. S větším odstupem byla pak třetí v cíli Dáša Svěráková, která se specializuje hlavně na Xterru a nedělní závod pro ni a několik dalších triatletů byl prologem letošní sezóny, který se do Xterra Czech Tour také započítává.

Kromě závodu Českého poháru v půl maratonu se jel ještě kratší závod na 26 km, který vyhrál Jaroslav Musil z CT Budvar Tábor před Pepou Soukupem a Radkem Vokurkou. Nejlepší dívkou byla na krátké trati Kateřina Lojínová. Na své si samozřejmě přišli i děti, pro které pořadatelé připravili také náročnou trať v areálu Sporthotel Barborka.

Letošní Cyklomaraton Tour pokračuje 1. května závodem Okololiberce. Více informací je k dispozici na www.cyklomaratontour.cz.

Výsledky Muži – ČP 1/2:
1. Stanislav Hejduk (Factor Bike Team) - 02:01:16
2. Jan Strož (Alpine PRO - Author team) - 02:01:25
3. Ivan Rybařík (Merida biking team) - 02:02:34
4. Michal Bubílek (Kellys BikeRanch) - 02:03:45
5. Martin Horák (RockMachine-Cyklomax) - 02:06:52
6. Radek Bečka (Factor Bike Team) - 02:07:30
7. Tomáš Stuna (haibike.cz) - 02:07:34
8. David Kníže (Volvo Auto Hase MTB) - 02:08:26
9. Lukáš Bukovský (Body Color-Agnesi) - 02:08:46
10. Václav Smazal (Volvo Auto Hase MTB) - 02:08:54

Výsledky Ženy– ČP 1/2:
1. Ilona Bublová (RockMachine-Cyklomax) - 02:36:32
2. Petra Kottová (Volvo Auto Hase MTB) - 02:39:00
3. Dagmar Svěráková (Cykloadam) - 02:45:10
4. Lucie Macíková (Ghost moje kolo) - 02:51:31
5. Julie Mastiková (RockMachine-Cyklomax) - 02:52:17

Text: Petr Mach / Xstream.cz
Foto: Pavel Pešek

Přidáno: 19.04.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.