Uvažujete o MBA studiu? Máte nejvyšší čas podat přihlášku

Současnost přeje neustálému vzdělávání a získávání vědomostí v každém věku. Vždyť kdy jindy se lidé z práce a s praxí vracejí do školy, aby rozšířili své schopnosti o další důležité schopnosti a zkušenosti? Tohoto fenoménu jsme svědky posledních několik let, kdy se v České republice značně zlepšila dostupnost studia se záštitou zahraniční univerzity a možností zisku zahraničního titulu. Je patrné, že největší zájem je o profesní titul MBA (Master of Business Administration), který ve volném překladu znamená magistr pro obor podnikového hospodářství.

Studium v ČR se zahraniční kvalitou

Díky takovému rozmachu máte nyní šanci studovat na tuzemské vysoké škole a získat veškeré výhody titulu zahraniční univerzity. Absolvování studia MBA má mezinárodní platnost, kterou uznávají i nadnárodní společnosti a rozvětvené firmy, ve kterých vás s takovým titulem čeká jistě další postup. Toto studium proto stejnou měrou vyhledávají čerství absolventi vysokých škol, podnikatelé a zaměstnanci s dlouholetou praxí. Připravte se ale na školné, protože studium akreditované ze zahraničí nespadá pod české školství. Každý účastník si proto svoje studium hradí sám.

Čas na přihlášku

V České republice studium MBA nabízí tři desítky škol. Většina z nich přijímá uchazeče na jaře a na podzim, takže nyní nastává ta nejvhodnější doba pro podání přihlášky. Školy se od sebe liší pravidly i náročností přijímacího řízení, formou studia i nabízenými studijními jazyky. Podle časových možností a upřednostňovaného způsobu výuky si můžete vybrat mezi studiem doma od stolu (online) nebo návštěvami kurzů přímo ve škole (blended). Obě tyto formy studia nabízí například pražská LIGS University.

Vsaďte na kvalitu

Program MBA se dělí na online formu a jakési prezenční studium, kdy pravidelně dochází na blok seminářů. Výuka v takovém případě začíná na LIGS University vždy v dubnu a říjnu. Nezapomeňte proto včas poslat všechny potřebné dokumenty, kterými jsou přihláška ke studiu, kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání a profesní životopis. Po absolvovaném pohovoru a nutných administrativních úkonech už si jen vyberete jazyk studia (na výběr máte češtinu, slovenštinu, angličtinu a ruštinu) a specializaci MBA studia.

Začněte na webináři

Stále váháte, zda je MBA titul pro vás ten pravý a zda se pustit do jeho získání na LIGS University? Pádné argumenty a zkušenosti absolventů si můžete pustit ve webináři s názvem Proč investovat čas a peníze do studia MBA anebo má to smysl? už 7. 4. 2015 od 20 hodin, který bude dostupný zdarma online. Pokud vás bude zajímat něco konkrétního, můžete kdykoli vstoupit do diskuze a položit svůj dotaz. Navíc shlédnete medailonky tutorů, kteří na LIGS University působí.

Přidáno: 20.03.2015, Zdroj: LIGS UNIVERSITY, s.r.o. Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.