Úspěšný start na trhu práce

Také patříte mezi letošní absolventy a připadáte si při hledání zaměstnání občas jako don Quijote, když bojoval s větrnými mlýny? Máte dojem, že boj s personálními agenturami vyhrát nelze?

Hledání zaměstnání je pro většinu absolventů, resp. mladých lidí, v současné době noční můrou – krize si vybírá svou daň i mezi nimi a šance nalézt zajímavé, slušně placené zaměstnání je dnes velmi malá. V květnu evidovaly úřady práce o cca 4 500 nezaměstnaných absolventů více než loni, nicméně hlavní příval absolventů se na úřadech práce čeká po prázdninách.

Odborníci se shodují, že největší překážku při hledání zaměstnání pro většinu absolventů představuje nedostatečná či žádná praxe jak v daném oboru, tak i v základních sociálních a komunikačních dovednostech.

Jednou z novinek, jak zvýšit svou cenu na trhu práce a vylepšit tak své score u pohovoru, je projekt Úspěšný start na trhu práce, který je financovaný z prostředků Evropského Sociálního Fondu. Účast v projektu je pro přihlášené zdarma, což je pro mladé lidi zásadní, protože nemají dostatečné finanční prostředky na drahé kurzy.

Oč jde? Jedná se v podstatě o intenzivní 8-denní kurz, který se zaměřuje především na posílení již zmíněných komunikačních dovedností, spojený s odborným poradenstvím „jak na personalisty“ i s psychodiagnostickými testy, jež účastníkům pomohou zorientovat se v jejich osobních možnostech a rezervách. V sérii tréninků účastníky čekají např. témata prezentace a sebeprezentace, týmová spolupráce, rozhodování a řešení problémů atd. Neméně důležitou součástí je praktický nácvik pohovoru se všemi jeho záludnostmi až po ukázku obávaného assessment centra.

Skutečnou třešinkou je potom fakt, že projekt nabízí polovině účastníků zajištění zaměstnání dle jejich schopností a to ve společnostech, které se do projektu již zapojily či během roku zapojí.

Zúčastnit se mohou nejen absolventi SŠ/VŠ do 2 let od ukončení studia, ale obecně mladí lidé do 25 let, kteří nejsou studenty denního studia, nejsou evidováni na úřadu práce a hledají zaměstnání či se jej chystají změnit. Protože se jedná o rozmanitou skupinu lidí s rozdílnými schopnostmi a zkušenostmi, důraz je kladen na individuální přístup, aby každý účastník získal maximum pro něj důležitých informací.

Projekt poběží během celého školního roku 2010/11, první vlna kurzů však proběhne již v září. Přihlásit se je jednoduché - stačí poslat svůj životopis a motivační dopis na www.uspesnystart.cz, na základě kterých budou účastníci vybíráni.

Přidáno: 25.08.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.