Uspěli byste se svým business plánem před investory?

Vzpomínáte si na úspěšný pořad České televize „Den D“, kde v doupěti sedělo několik investorů, a před sebou měli nachystané balíčky bankovek připravených investovat do nadějných podnikatelských projektů? O přízeň Dany Bérové, Ivana Pilného nebo Tomia Okamury soupeřili ambiciózní podnikatelé, majitelé menších i větších firem, inovátoři…

"A jaký máte vlastně Business plán?" zněla nejčastější otázka. Poté následovalo více či méně připravené objasňování CO je tak unikátního na projektu, KOMU jsou služby nebo výrobky určeny, JAK zákazníka přesvědčit, KDO za nápadem stojí, s jakými zkušenostmi a výsledky. Soutěžící představili různé nápady a vize, např. staročeský mekáč, cestovku pro plyšáky, japonské topoly, zdravotní židle nebo neuromarketing.
A co Vy? Obhájili byste svůj nápad? Dokážete realizovat nápady a nastavit procesy tak, aby vám vydělávaly peníze?

Hodně podnikatelů nosí v hlavě nějakou myšlenku, která je jedinečná. Ale jak myšlenku realizovat a jak nastavit procesy, aby jejich idea přinášela peníze? Měli byste si teoreticky připravit nejen podnikatelský plán, ale vědět také něco o účetnictví, manažerské psychologii, právu v podnikání, matematice a statistice pro ekonomy nebo managementu.

Tvorba podnikatelského plánu patří k základům podnikání a je jedním ze základních náplní bakalářského studia na BIBS – vysoké škole. V tomto studiu můžete kombinovat práci ve své firmě a zároveň řešíte svůj vlastní podnikatelský plán ve škole. Více o studiu na www.jaknabakalare.cz.

Přidáno: 17.06.2013, Zdroj: BIBS - vysoká škola

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Tréninkový kurz Nenásilné komunikace v Turecku – nadšení i zklamání v jednom
Zajímáte se o vzdělávání v multikulturním prostředí? Náš externí spolupracovník Tomáš Kolomazník pro čtenáře Vzdělání.cz sepsal své postřehy z účasti na zahraničním tréninkovém kurzu tzv. nenásilné komunikace.…
Letní jazykové kurzy angličtiny – Spojte horké léto s osvěžujícím kurzem!
Máte během léta prázdniny nebo v práci více času? Využijte ho k intenzivnímu studiu angličtiny! Kdo dnes umí anglický jazyk, má otevřené dveře k práci i studiu v zahraničí nebo k lepší pracovní pozici. Neváhejte tedy a…