Úroveň studentských časopisů na českém internetu klesá

Nejlepším českým středoškolským časopisem na webu se stal magazín Chrudimka.cz, který vznikl jako mimoškolní iniciativa studentů. Ačkoliv počet přihlášených webů roste, jejich úroveň se obecně zhoršuje, hlásí pořadatelé soutěže Školní časopis roku.
 
„V pondělí 3. prosince si v Brně převezmou Cenu Topzine.cz za nejlepší školní časopis roku 2012 poprvé v historii studenti pracující na magazínu mimo školu. Jejich web Chrudimka.cz přitom vede dospělý,“ uvedl za porotu 6. ročníku soutěže Martin Peška.

Magazín Chrudimka.cz už v rámci soutěže letos získal ocenění za 1. místo v kategorii webové časopisy a noviny.

Chrudimka.cz střídá v pozici nejlepšího webu středoškoláků magazín Punkl.cz z dílny studentů Gymnázia Boženy Němcové v Hradci Králové (GYBON), který letos do soutěže nikdo nepřihlásil. „Je to tím, že odešla redakce, která to táhla. To je možný život některých studentských iniciativ,“ vysvětlil za pořadatele Petr Kantor.

Úroveň obecně upadá


Ačkoliv počet přihlášených webů středoškoláků rok od roku roste, letos se podle poroty prudce snížila kvalita. „Bohužel se většina školních webů omezuje buď na elektronický archív tištěné verze školního časopisu, nebo spíše připomíná nástěnku před ředitelnou plnou oficiálních prohlášení zaměstnanců školy, nikoliv samotných příspěvků studentů. Je vidět, že po letošních maturantech spoustu projektů nikdo nepřevzal,“ shrnuje hlavní problémy studentských časopisů na webu Martin Peška.

Minulých ročníků se přitom účastnili projekty, které úspěšně využívali sociálních sítí, mnohdy měly profesionální grafické zpracování, ale i originální a atraktivní obsah. Výjimkou nebyly ani publikované rozhovory studentů se zahraničními hudebníky či ministrem školství.

Přidáno: 29.11.2012, Zdroj: StudioPR

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si