Urbaniště – aneb patří GIS do územního plánování?

Provozně ekonomická fakulta (PEF MENDELU) pořádá 7. prosince od 15 h první odborný seminář zaměřený na využití GIS v územním plánování. Jeho cílem je zahájit dialog mezi všemi zainteresovanými subjekty v tomto procesu. Hlavní otázkou semináře bude, zda-li jsou geografické informační technologie pro podporu územního plánování přínosem či nikoliv. Diskutovat zde tak budou nejen odborníci a studenti z PEF MENDELU, ale také řada českých architektů. Odborná část bude doplněna vernisáží obrazů a výstavou sféroblastů přítomných architektů.

„Více než čtyři roky se všichni zainteresovaní v procesu územního plánování pohybují v intencích nového stavebního zákona. Všichni – od urbanistů, přes pořizovatele, až k samosprávě mají možnost, ba povinnost využívat územně analytické podklady vedené geografickými informačními technologiemi“ popisuje současnou situaci doktorka Kominácká, hlavní organizátorka semináře. Jsou ovšem v tuto chvíli všechny procesy nastaveny optimálně? Jsou geografické informační technologie pro podporu územního plánování přínosem nebo spíše naopak?

Nejen na tyto otázky se bude snažit na prvním semináři nalézt odpověď vyvážená skupina odborníků z řad architektů i akademických pracovníků. Konkrétně svoje stanoviska budou prezentovat ing. Arch. Jana Kaštánková, ing. Arch. Vladimír Dujka, ing. Vladimír Klimeš a ing. Bedřich Kubík. Vše zastřeší odborníci na geografické informační technologie i zainteresovaní studenti z PEF MENDELU. Odborná část semináře bude doplněna vernisáží obrazů a výstavou sféroblastů přítomných architektů.

PEF Mendelu

Seminář, který se bude konat 7. prosince od 15 h v budově Q, pořádá PEF MENDELU u příležitosti otevření specializované učebny zaměřené na výuku počítačové grafiky a GIS. Jsou srdečně zváni všichni ti, kteří se o problematiku GIS či územního plánování zajímají a rádi by se třeba i na zlepšení procesu podíleli, dodává Kominácká.

Přidáno: 05.12.2011, Zdroj: Mendelova univerzita v Brně

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…
Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…