UNVA-Prague slaví první úspěch

University of Northern Virginia - Prague

V sobotu 8. září 2007 prožila významný den skupina studentů programu MBA University of Northern Virgina-Prague. Po téměř dvouletém studiu získali vytoužený vysokoškolský diplom MBA, a zároveň se zapsali do zatím krátkých dějin univerzity jako historicky první absolventi.

Slavnostní obřad se konal v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí. Dle slov prezidenta UNVA-Prague, pana Mitchella Younga, nebylo slavnostní předání diplomů pouze důkazem úspěchu samotných studentů, ale zároveň prvním hmatatelným úspěchem pražské pobočky.
Běhěm své řeči ke studentům a hostům slavnostního ceremoniálu poukázal na podobnost situace, ve které se nacházeli nejen promující studenti, ale i všichni zakladatelé této velmi mladé vzdělávací instituce: „Vždy je zapotřebí mít odvahu být první, chopit se příležitosti, nebát se přijímat výzvy. Takové schopnosti jsou v obchodním světě zapotřebí, a právě vy, dnes promující studenti, jste svými výsledky prokázali, že takové schopnosti máte a zcela jistě je dokážete v plné míře využít i ve své budoucí kariéře.“

Promoce byla rovněž významným úspěchem pro vlajkovou loď celé školy University of Northern Virginia ve Spojených státech. UNVA-Prague potvrdila prozíravost rozhodnutí rozšířit působnost i do střední Evropy. Stejnou měrou, jakou podporovala mateřská UNVA v USA pražskou pobočku při složitých a nezbytných procedurách provázejících založení kampusu i přes možné riziko následného neúspěchu, sdílela nyní současně radost a nadšení z prvního hmatatelného úspěchu. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil rektor a správní rada americké UNVA. Společně s nimi přijeli do Prahy i členové vedení ostatních kampusů UNVA.

Pro slavnostní nástup zazněla tradiční melodie Pomp and Circumstance, hraná při promocích v USA, následovaná hymnami České republiky a Spojených států. Celým programem provázel Vice President UNVA – Prague, pan Martin McGoldrick.
Úvodní řeč ke studentům a hostům pronesl předseda správní rady UNVA – Prague, doktor Joseph Drew.
Poté zazněl projev prezidenta UNVA - Prague, pana Mitchella Younga.
Pan Martin McGoldrick představil absolventy a pan Mitchell Young, doktor Fay Avery, rektor mateřského kampusu UNVA a pan David Lee, předseda správní rady UNVA ze Spojených států, jim slavnostně předali diplomy.

Absolventská třída MBA UNVA – Prague 2007

Klára Alfonso, Finance
Te-Feng Fan, Finance
Sonila Francova, Finance*
Gabriela Galadova, Management
Kiril Gelevski , Finance
Michael Hynšt, Finance
Marco Jindřich, Management
Michelle Jindřichová , Management
Robin Koklar, Finance*
Jan Lorenc , Finance
Vlastimil Mazal, Management

Po převzetí diplomů se podělil o své rektorské postřehy doktor Fay Avery a za promující studenty promluvila slečna Sonila Francová, držitelka čerstvého diplomu MBA v oboru Finance.
Na rozloučenou zazněla známá píseň Gaudeamus.

Ceremoniál byl následován slavnostním přípitkem, a poté měli všichni hosté možnost zúčastnit se prohlídky Kaiserštejnského paláce.

V rámci zachování tradičního ducha UNVA, která má pobočky v Londýně, Hong Kongu a na Kypru, byli i při první slavnostní promoci UNVA – Prague přítomni studenti i hosté z celého světa.
Absolventi pochazejí z Albánie, České republiky, Jihoafrické republiky, Makedonie, Slovenské republiky a Taiwanu. Někteří z nich již mají bohaté zkušenosti s úspěšným budovaním kariéry v mezinárodním měřítku. Příkladem je pozice manažera koordinujícího dovoz elektroniky významných tajwanských společností, či další manažerské pozice v oborech mezinárodní bankovnictí, obchodní poradenství, realitní činnost a informační technologie. Jako příklad dokazující respekt a uznání UNVA – Prague ve světě, je možné uvést i dva letošní absolventy, kteří již během studia získali zaměstnání v zahraničí u nadnárodních společností a dojížděli za svým studiem do Prahy. Pouze jeden z absolventů nemohl osobně převzít diplom, neboť v současné době pracovně působí na Floridě.

Nejspíš právě proto, že se jednalo o jedinečnou událost pro UNVA-Prague a její první promující třídu, ale zároveň i s vědomím, že se absolventi rozjedou do celého světa, zakončil svou řeč prezident UNVA – Prague, pan Mitchell Young, slovy:
“Prosím, zůstaňte v kontaktu a podělte se s námi o své úspěchy. Pevně doufám a věřím, že jich bude mnoho.“

Pro další informace kontaktujte

Tamara Curic
University of Northern Virginia - Prague
Na Porici 12/1041
110 00 Praha 1
Česká republika

Tel.: +00420 2 2487 2485

Přidáno: 19.09.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si