Univerzitní studium ve Velké Británii

Po vstupu do Evropské unie se nabízejí českým studentům nové příležitosti studia na univerzitách v zahraničí, kde mají možnost studovat za stejných podmínek, jako domácí studenti. Studenti z členských zemí Evropské unie (mezi které patří již také Češi) se mohou ucházet o bakalářské studium, přičemž díky možnosti získání půjčky od britské vlády, která je splatná za velmi výhodných podmínek (jenom v případě, pokud absolvent vydělá víc než cca 660 000 Kč ročně), nebude student muset platit školné před početím, ani během studia.

Tuto výhodu nabízí také Canterbury Christ Church University (CCCU) ve Velké Británii, která se díky dlouholeté tradici vyznačuje vysokou úrovní vzdělávání. Nedávno získala 14. místo za nejlepší uplatnění absolventů v praxi a také se umístnila v žebříčku nejvyšší dosažené průměrné mzdy absolventů na vynikajícím 35. místě mezi 162 institucemi vyššího vzdělávání ve Velké Británii. Studenti si mohou vybrat ze široké nabídky studijních odborů bakalářského či magisterského studia, jako i možností zdokonalit se v anglickém jazyce a získat tak kvalitní základ jejich budoucí kariéry.

Agentura InterStudy ve spolupráci s univerzitou organizuje prezentaci CCCU, na které mají zájemci možnost osobně se potkat se zástupcem univerzity, získat množství informací a zeptat se na všechno, co je zajímá. Po prezentaci se zájemci o studium na CCCU mohou zúčastnit přijímacího pohovoru z anglického jazyka, jehož výborná znalost je podmínkou pro přijetí na univerzitu. Úspěšní absolventi mohou začít studovat na této univerzitě od září 2006, resp. od února 2007. Nejbližší prezentace se bude konat v Bratislavě v sobotu 10. června 2006 a pro zájemce z České republiky v Praze v pátek 9. června 2006.

Další informace o možnosti bezplatného vysokoškolského studia ve Velké Británii jsou zveřejněny na internetové stránce www.interstudy.sk, kde se můžete dozvědět více o studiu na CCCU jako i o plánovaném setkání se zástupcem této univerzity.

Kontakt: InterStudy, s. r. o., Štefánikova 29, 811 05 Bratislava, tel.: +421-2-5262 2611, +421-2-5262 2612, e-mail: info@interstudy.sk.

Přidáno: 17.05.2006, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.