Učitelské úvazky: novelizace pozastavena

MŠMT ČR

Oznámení MŠMT k dalšímu postupu ve věci navrhované novely nařízení vlády o stanovení rozsahu přímé pedagogické činnosti (úvazky učitelů).

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová rozhodla na základě dosavadního průběhu připomínkového řízení o pozastavení legislativního procesu směřujícího k prosazení novely nařízení vlády č. 75/2005 Sb. o stanovení rozsahu přímé pedagogické činnosti.

„Počkáme na dobu, kdy bude možné zajistit pro školství lepší rozpočtové podmínky. Pak bude realizace potřebných změn v oblasti úvazků efektivnější. Probíhající připomínkové řízení k současnému návrhu bude nicméně řádně ukončeno a vyhodnoceno, vše projednáme se sociálními partnery a závěry určitě využijeme pro přípravu novely v budoucnu,"  řekla ministryně Kopicová. Zároveň znovu zopakovala, že účelem novely v žádném případě není a nebylo přetěžovat pedagogy a že se nejedná o výmysl úřadu od zeleného stolu. Změny, které MŠMT navrhovalo, vycházely z dlouhodobých konzultací se školskou veřejností a jejich smyslem bylo vyjít vstříc požadavkům ředitelů škol a umožnit větší flexibilitu v úvazcích.

Přidáno: 11.11.2009, Zdroj: MŠMT ČR

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…
Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…