Týden mezinárodního vzdělání přinese zajímavá setkání

Třetí týden v listopadu je americkým prezidentem každoročně vyhlášen Týdnem mezinárodního vzdělávání. Jedním z jeho základních cílů je přitáhnout pozornost potenciálních úspěšných a vedoucích osobností k možnostem, které nabízí studijní a kulturní výměny se Spojenými státy. K oslavám se v České republice připojuje také Komise J. W. Fulbrighta, organizace pro podporu vzdělávacích výměn s USA, a to sérií speciálních seminářů, na které jsou srdečně zváni všichni zájemci o studium v USA, hlavně z řad vysokoškoláků. Přehled seminářů uvádíme.

Study Business and Economics in the United States
Setkání s profesorem Stanley D. Nollenem na téma studia ekonomických oborů v USA. Prof. Nollen, jehož domovskou školou je McDonough School of Business na Georgetown University ve Washingtonu, D.C., působí v současné době v rámci Fulbrightova programu na Institutu ekonomických studií FSV UK a na Vysoké škole finanční a správní.
14. listopadu od 16.30, Poradenské centrum, Fulbrightova komise

Study Natural Sciences in the United States
Setkání s profesorem Gary A. Kocurkem a Alanem L. Mayo na téma studia přírodních věd v USA. Prof. Kocurek je profesorem geologie na katedře geologických věd na University of Texas at Austin a v současné bodě pobývá v rámci Fulbrightova programu na Přírodovědecké fakultě UK a spolupracuje také s Institutem geofyziky Akademie věd ČR. Domovskou institucí dalšího stipendisty Fulbrightova vědeckého programu prof. Mayo je Katedra geologie na Brigham Young University v Utahu. V České republice prof. Mayo působí na Institutu hygrogeologie Přírodovědecké fakulty UK.
15. listopadu od 16.30, Poradenské centrum, Fulbrightova komise

 

V USA se stipendiem... Setkání s absolventy Fulbrightova studentského stipendijního programu
Na středu 16. listopadu připravujeme setkání s několika nedávnými držiteli Fulbrightova stipendia pro (post)graduální studium v USA, kteří se podělí o své osobní zkušenosti s tímto programem.
16. listopadu od 14 do 16 hodin, Woodrow Wilson Center, Tržiště 13, Praha 1

Na všechna tato setkání je nutné se registrovat předem, a to nejlépe e-mailem na adrese tesar@fulbright.cz.

 

Autor: Jakub Tesař - studijní poradce Komise J.W. Fulbrighta

Přidáno: 02.11.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.