Turnaj pIšQworky 2009 startuje už v pondělí

pIškQorky

Od pondělka až do půlky prosince budou středoškoláci po celé republice měřit síly prostřednictvím koleček a čtverečků. Druhý ročník turnaje v piškvorkách přilákal ještě více týmů než loni. Na účastníky čekají ceny a dárky v celkové výši čtvrt milionu korun. Záštitu turnaji přislíbilo sedm hejtmanství. Zahrát si se studenty při oblastních kolech přijedou i mnozí starostové.

„Díky zkušenostem z loňska jsme mohli letos turnaj daleko lépe připravit. Vyšší počet přihlášených se tak dal čekat. I tak nás ale nesmírně těší,“ okomentoval pozitivní čísla koordninátor projektu Richard Malovič. Celkový počet týmů se zvýšil o čtyřicet procent na 619. Hráči studují na 325 různých středních školách. Do turnaje se tedy zapojila přibližně každá čtvrtá střední škola.

Ze seznamu přihlášených je zřejmý nárust podílu dívek a příslušníků vietnamské menšiny mezi hráči. „Nemáme to přesně vyčísleno, ale ten nárust je patrný. Jen to dokazuje, že naše soutěž je otevřena každému, kdo chce logicky myslet a nebojí se hrát,“ prohlásil Malovič.

Od devátého do pětadvacátého listopadu se hráči budou utkávát v oblastních kolech, kterých je celkem osmdesát. Hned po nich budou následovat kola krajská a čtyřiadvacet nejlepších týmů se dostane do brněnského finále, které se bude konat 11. prosince. Hlavní cenou pro vítěze bude adrenalivový den v zábavním parku Yellow Point v Krkonoších. Celkem bude nějakým způsobem odměněno 625 studentů.

Na turnaj finančně přispělo ministerstvo školství. Organizátorům se také podařilo zajistit záštitu od hejtmanství sedmi krajů: Středočeského, Jihomoravského, Pardubického, Ústeckého, Karlovarského, Zlínského a Olomouckého.

Turnaj organizuje občanské sdružení Student Cyber Games, které je složeno z asi třiceti středoškolských a vysokoškolských studentů. Mimoto s organizací pomáhá dobrovolně asi sto třicet proškolených středoškoláků. Mottem organizátorů je „hra školou“. Chtějí zapojit do soutěže celou školu, zpestřit výuku a ukázat, že lze rozvíjet dovednosti studentů i zábavným způsobem.

Další informace:
Pavel Šíma
Mediální centrum SCG
Tel.: 721 881 783
e-mail: sima@scg.cz
www.pisqworky.cz

Přidáno: 09.11.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.