Tulipánový měsíc - přivolejme s jarem i naději

Občanské sdružení Amelie pořádá letos prvním rokem charitativní projekt Tulipánový měsíc, kterým chce zaměřit pozornost na péči o kvalitu života onkologicky nemocných, ale také jejich rodin a blízkých. V rámci slavnostního zahájení, které proběhne 1. března 2013 v Galerii KusKovu, bude představena podoba Ceny Amelie, která bude udělována od roku 2014, za přínos v oblasti psychosociální pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým. Následovat bude dražba návrhů na tuto cenu, šperků a objektů, které věnovali výtvarníci spolupracující s Galerií KusKovu, aby výtěžek podpořil činnost Amelie, o.s..

Cena Amelie, jejíž podoba bude v rámci zahájení Tulipánového měsíce vyhlášena, bude od roku 2014 udělována skupinou odborníků z oblasti zdravotnictví, sociologie, etiky a psychosociální pomoci (Např. Doc. Petra Tesařová, MUDr. Ivana Kořínková, PhDr. Bohumila Baštecká) především jako poděkování, inspirace a upozornění na to, co se daří v oblasti, která je v rámci systému českého zdravotnictví dosud odsouvána na okraj zájmu. Je to s podivem, protože její finanční náročnost je oproti nákladům na léčbu zanedbatelná a zahraniční výzkumy dokazují, že má zásadní vliv na průběh a efektivitu léčby.

Do soutěže o podobu ceny Amelie, vyhlášené občanským sdružením Amelie, Galerií Kuskovu a společností ASSO, bylo přihlášeno 26 návrhů. Ty jsou nyní k vidění v rámci putovní výstavy v prostorách ASSO, s.r.o., Biskupská 8, Praha 1.  Vítězný návrh Davida Kačaby, studenta Atelieru Designu prostředí Fakulty umění a architektury TU v Liberci, byl vybrán na základě hlasování veřejnosti, která byla vzácně ve shodě s odbornou porotou. V čele poroty byla Mgr.A. Leona Matějková, která k tomu říká: „Vyhrál ten nejlepší návrh, nejedná se tu jen o hru s tvarem tulipánu, ale je to skutečná Cena, která ponese příběh a přesah.“

Více na: www.amelie-os.cz, www.kuskovu.cz

Tulipánový měsíc letos poprvé, ještě jako lokální projekt, oslovil firmy, školy a občany především z Prahy 8 a přilehlých částí. Zakoupením kytic tulipánů od partnera projektu Studia La Florista přispívají na bezplatnou psychosociální pomoc v Centru Amelie. Kytice kupují také pro onkologické kliniky, kde potěší pacienty i personál. V  průběhu března je v Centru Amelie v Praze 8 – Karlíně připraven speciální program pro širokou veřejnost. „Tulipán je v logu Amelie, vnímám ho jako symbol jara a naděje, křehké krásy a radosti, kterou můžeme potěšit sebe i ostatní. Doufám, že v příštích letech se nám podaří s pomocí dalších květinářství s tímto projektem oslovit celou Prahu i další části naší republiky,“ říká Pavla Tichá ředitelka Amelie.

Více na www.amelie-os.cz/tulipanovymesic

Amelie, o.s. již sedmým rokem pomáhá onkologicky nemocným a jejich blízkým překonávat nejrůznější zátěžové situace, které v souvislosti s onemocněním vyvstanou a to před, v průběhu i po skončení léčby. Činnost odborníků v Centrech Amelie v Praze, Olomouci a Rakovníku doplňuje telefonní linka a internetová poradna. Amelie dále rozvíjí dobrovolnický program specializovaný na onkologii a akreditované vzdělávání zaměřené na oblast psychosociálních potřeb onkologicky nemocných a jejich blízkých.

Přidáno: 07.02.2013, Zdroj: Sdružení Amelie

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.