Trojkolo se Světlonoši - Simonou Stašovou, Pavlem Liškou a nevidomou Ráchel Skleničkovou se blíží do svého cíle

SvětluškaVe středu 9. listopadu dorazí po 500 km dlouhé cestě vedoucí z Ostravy do Prahy trojkolo se „Světlonoši“. Svou klikatou pouť Českou republikou zdolalo za krátkých sedm dní, nyní míří do přímého přenosu benefičního večera Světlo pro Světlušku. Stihnout to musí přesně v devět hodin večer, kdy z Pražské křižovatky začíná koncert živě přenášet ČT1 a Radiožurnál. Jízdu za Světluškou podpořila řada známých osobností, kteří spolu s nevidomými cyklisty šlapali v duchu „jeden za všechny, všichni za jednoho“. Světlonoši se cestou potkávali s dárci na náměstích měst, které trojkolo navštívilo a sbírali světlo pro Světlušku do její pomyslné lucerničky.

„Světluška pomáhá nevidomým v celé České republice, taktéž naši dárci jsou i z těch nejmenších měst a vesnic. Velmi si jejich pomoci vážíme. Chtěli jsme se s nimi potkat, poděkovat jim a zároveň je pozvat ke sledování slavnostního benefičního večera, který, jak věříme, bude letos obzvlášť poutavý,“ říká Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu, která je současně autorkou scénáře benefice.

Všichni, kteří se chtějí se Světlonoši potkat, mají poslední možnost právě ve středu 9. listopadu, kdy bude trojkolo společně s olympionikem Alešem Valentou, moderátorem ČT Vladimírem Kořenem a nevidomou Mirkou Sedláčkovou, paralympijskou rekordmankou v běhu na 1500 m a mistryní světa v běhu na 800 m z letošního MS, vyjíždět v 11h z Masarykova náměstí v Říčanech. Ve 12:15h dojedou na náměstí Republiky v Praze, kde si štafetu slavnostně předají s předposledním týmem: moderátory Lucií Výbornou a Robertem Zárubou, kteří budou pokračovat s Mirkou Sedláčkovou na Anenské náměstí, nedaleko od Pražské křižovatky, kostela sv. Anny.

Symbolickou Jízdu za Světlušku zakončí v živém přenosu koncertu Simona Stašová, Pavel Liška a nevidomá Ráchel Skleničková, kterým poslední štafetu předají generální ředitel ČRo a současně předseda správní rady Nadačního fondu Českého rozhlasu Peter Duhan a Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.

„Po skončení jízdy budou kolo využívat nevidomí sportovci - cyklisté z TJ Zora, ale i rodiny s nevidomými dětmi ke společným výletům. Do této chvíle si museli dva nevidomí cyklisté na výlet najít dva vidící spolujezdce, kteří řídí běžné tandemové kolo. Nyní jim bude staSvětluškačit jeden a mohou vyrazit,“ vysvětluje Martina Kaderková, co se bude dít s unikátním trojkolem dál.

Slavnostním večerem vrcholí již 9. ročník charitativního projektu Světluška, v rámci kterého se dosud rozdělilo na přímou pomoc nevidomým více než 60 milionů korun. Večer je také poděkováním všem, kteří Světlušce pomáhají. Během devíti let se do projektu zapojilo více než 47 tisíc dobrovolníků a 3 miliony dárců.

Pomáhat mohou nejen diváci v sále, ale i všichni u obrazovek a rozhlasových přijímačů. Po celý večer mohou Světlušce posílat dárcovské esemesky anebo volat do speciálního Call centra, kde se v roli operátorů představí známé osobnosti: herci Simona Stašová, Bára Hrzánová a Pavel Liška, olympionička Štěpánka Hilgertová a hudebník Ondřej Brzobohatý. Dárci jim sdělí výši svého daru, který pošlou po skončení přenosu na sbírkové konto 99999 99999/0100. Sbírka je otevřena po celý rok, a stejně tak DMS je možné posílat i po skončení přenosu. Tvar DMS pro Světlušku je DMS SVETLUSKA anebo DMS ROK SVETLUSKA (pro roční podporu). Číslo, na které je potřeba DMS poslat je 8 7777, přičemž dárce zaplatí 30 Kč (z toho 27 Kč obdrží Světluška). U roční déémesky se pomoc zdvanáctinásobí a Světluška obdrží jednu déémesku od dárce automaticky každý měsíc po dobu jednoho roku.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji sítě Ticketpro a Ticketstream od 250 Kč a v den konání na místě od 300 Kč. Výše vstupného je dobrovolná a je příspěvkem do sbírky Světluška. Vstupenky jsou pouze k stání a cena vstupenky neurčuje místo v sále. Kapacita sálu je 600 míst. Vstup do sálu je od 19:45 do 20:45 hod.

Trasa trojkola:

8.11. Benešov, Masarykovo náměstí 11,30 – 13,00 hodin
8.11. Říčany, Masarykovo náměstí 15,30 – 18 hodin
9.11. Říčany, Masarykovo náměstí 10,30 - 11,00
9.11. Praha, náměstí Republiky 12 – 18 hodin
9.11. Pražská křižovatka (kostel sv. Anny) živý přenos benefičního večera Světlo pro Světlušku 21 hodin

Přidáno: 08.11.2011, Zdroj: Světluška

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.