Trh pracovních příležitostí na Zahradnické fakultě

V úterý 23. února 2010 proběhl na Zahradnické fakultě Mendelovy univerzity v Brně Trh pracovních příležitostí. Jedná se o prezentaci firem, které nabízejí studentům posledních ročníků práci. Letošního ročníku se zúčastnilo 12 firem, což je méně něž v předchozích letech. Jako hlavní důvod firmy, které svoji účast odmítly, uvedly ekonomickou krizi nebo nadbytek žádostí o přijetí ze stran absolventů.

Podporu Trhu pracovních příležitostí vyjádřilo i Ministerstvo zemědělství ČR, které na akci vyslalo svého zástupce. Ten ve svém proslovu zdůraznil význam rozvoje zahradnictví pro českou společnost.

Zúčastněné firmy ve svých vystoupeních avizovaly nejen zájem o absolventy, ale také o rozvoj spolupráce s fakultou v oblasti praxí, stáží a vytváření podmínek pro řešení závěrečných prací studentů přímo v provozních podmínkách firem.

Veletrhu se zúčastnila většina studentů posledních ročníků.

Přidáno: 24.02.2010, Zdroj: MZLU

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…
Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…