Třetí ročník přihlášek na stipendia Amerického fondu ve zdravotnictví, vzdělávání a životním prostředí

American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies

Praha a Bratislava (5. ledna 2010) - The American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies (AFCSLS) startuje již třetí ročník stipendijního programu pro mladé vedoucí pracovníky ve zdravotnictví, vzdělávání a životním prostředí. Letošní novinkou je rozšíření poslední kategorie i o zelenou architekturu.

Hlavním záměrem programu je prostřednictvím podpory pobytu mladých talentů s vůdčími schopnostmi v USA rozvíjet dlouhodobou profesní a podnikovou spolupráci mezi českými, slovenskými a americkými partnery na špičkové úrovni.

„První čtyři absolventi byli velmi spokojeni. Jediný účastník druhého ročníku právě dokončuje svůj program na Mayo Clinic a University of Minnesota,“ hodnotí dosavadní průběh programu Martin Herman, zástupce Amerického fondu hradícího veškeré náklady programu.

„Největší zájem o náš program byl zatím hlavně ve zdravotnictví. Stále doufáme, že se nám přihlásí uchazeči v oborech týkajících se ochrany životního prostředí. I proto jsme letos rozšířili tuto kategorii i o zelenou architekturu,“ vysvětluje dále Martin Herman.

Stipendisté si připravují náplň svého programu sami podle svých představ. Ideální je kombinace školení na amerických univerzitách s praxí u amerického partnera. Celková délka pobytu v USA je maximálně šest měsíců.

„Uchazečům doporučuji soustředit se především na dohodu s americkým partnerem, což prokazuje jejich schopnosti zaujmout pro spolupráci přední americké organizace,“ radí zástupce Fondu potenciálním zájemcům.

Předpokladem účasti je alespoň pět let praxe v příslušném oboru, univerzitní vzdělání minimálně na bakalářské úrovni a angličtina. Uchazeči musí mít podporu svého zaměstnavatele a kolegů v oboru.

Termín pro přihlášky na rok 2010 je 31. březen 2010.

The American Fund for Czech and Slovak Leadership Studies je nástupcem The American Fund for Czechoslovak Refugees založeného v roce 1948.  Fond pomohl tisícům Čechů a Slováků utéct před komunismem a usadit se ve Spojených státech. Mezi zakladateli Fondu byl Dr. Jan Papánek, první Československý velvyslanec v OSN, Andrew Valuchek, vydavatel českých a slovenských novin v New Yorku, a mnoho dalších osobností, které se odmítly smířit s komunistickou mocí a pokračovaly ve svém boji proti komunismu ze Spojených států.

Více informací:
www.fulbright.cz
www.afcsls.org
martin.herman@afcsls.org

Přidáno: 05.01.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si