Trápí Vás náročné práce do školy?

Seminární a diplomové magisterské i bakalářské práce jsou nedílnou součástí studia na vysoké škole takřka jakéhokoli zaměření. Seminární práce představují jakousi zkoušku na nečisto, krom prověření aktuálních odborných znalostí studenta o daném předmětu studia jsou i přípravou na rozsáhlejší a celkově náročnější práce diplomové.

Seminárku nestačí jenom napsat

Prvním krokem při práci (ať už uzavírající jeden předmět nebo celé studium) je zpřesňování zadaného či vymyšleného tématu (záleží na oboru studia a požadavcích pedagoga), tvorba hypotézy (východiska ležícího v základech celé práce) a shromažďování a třídění sekundární literatury k tématu. Teprve poté, co máme jasno alespoň v základních otázkách, můžeme přikročit k samotnému psaní. Nikoli nadarmo se říká, že psaní je na diplomové práci to nejjednodušší.

Diplomka nemusí nutně skončit odložená ve sklepě

Mnoho studentů získává dojem, že diplomová práce má jediný účel: dokázat zkušební komisi, že „na to máte“, a úspěšnou obhajobou její užitečnost končí. Opak je pravdou: téma, jímž se zabýváte v rozsáhlejší práci, bude dost možná jednou i tématem, které Vás bude živit. Kvalitně napsaná bakalářská nebo magisterská práce se může stát Vaší vstupenkou do prestižní firmy; pokud chcete pracovat ve vícejazyčném prostředí, je dobré postarat se o kvalitní překlady podstatných kapitol do angličtiny.

Co všechno potřebujete pro vytvoření diplomové práce

To vždy záleží na oboru, zatímco v přírodovědných oborech studenti stráví většinu času v laboratoři při měření experimentů, student humanitních věd se načas přestěhuje do knihovny. Takřka nikdo se ale neobejde bez přístupu k základnímu technickému vybavení (k němuž patří tiskárny a projektory nutné pro prezentaci práce před komisí).

Přidáno: 24.09.2012, Zdroj: PR článek Autor: Tereza Dědinová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.