Tomio Okamura se zamýšlí nad „uměním žít“

FragmentTomio Okamura, jehož předchozí knihy „Český sen“ a „Umění vládnout“ se staly po svém vydání bestsellery, si v nové knize pokládá otázku, zda existuje nějaký opravdový recept na šťastný život. Ve spolupráci s Nakladatelstvím Fragment připravil v pořadí již třetí titul s názvem „Umění žít“. V knize se zamýšlí nad důležitými hodnotami i zdánlivými maličkostmi ovlivňujícími lidský život. Řídíme se heslem „opravdu prožít“, nebo pouze „přežíváme“?
Kniha „Umění žít“ vyjde již 17. září.  

Po autobiografickém Českém snu a úvahách nad současnou situací shrnutých v titulu Umění vládnout vyjde v pořadí již třetí kniha, kterou Nakladatelství Fragment připravilo ve spolupráci s Tomiem Okamurou. Tentokrát jde o zamyšlení nad skutečným smyslem života. Jak prožít každý den naplno a čeho si v dnešní době vážit? Jaké hodnoty jsou důležité, ale velmi často zatlačované do pozadí? Je možné prožít opravdu spokojený, plnohodnotný a šťastný život?

Tomio Okamura chce v této knize představit svůj pohled na obvykle dobře známé, ale často zapomenuté hodnoty, které dávají lidskému životu smysl. V jednotlivých článcích se pozastavuje nad každodenními záležitostmi, jako jsou nákup potravin, práce a vzdělání, ale také nad lidskými touhami, jednáním a společností.  

„Některé myšlenky je třeba oprašovat stále. Pojmy jako slušnost, čest nebo práce vám zní třeba omšele, ale k dobrému životu patří po tisíciletí a patřit budou i za dalších tisíc let, navzdory dnešnímu trendu života bez hodnot.“
Tomio Okamura
 

Anotace:

Prožít, či přežít? Tomio Okamura se v knize Umění žít zamýšlí nad tím, zda lze prožít opravdu šťastný a plnohodnotný život. Snaží se připomenout známé, ale námi zapomenuté hodnoty, které dělají lidský život smysluplným.

Existuje spolehlivý recept na šťastný život? To je otázka, nad níž se zamýšlejí filozofové i náboženští vůdci po celé dějiny lidstva. Bez ohledu na dobu, na víru či politické názory.
„Život podle abecedy“, tak by se mohla nazvat kniha čtivých encyklopedických zamyšlení Tomia Okamury na důležitá i zdánlivě nedůležitá témata našeho života.

Láska, smrt, pivo, politika, vzdělání, práce, dětství, stáří, moderní technologie, víra i tradice, to všechno jsou součásti našeho života, které spolurozhodují o tom, jak dobře a spokojeně svůj život prožijeme. Málokdo se ovšem zamýšlí nad tím, že je rozdíl, zda svůj život prožijeme kvalitně a hodnotně pro sebe i své okolí, nebo ho jen spokojeně přežijeme.

 

165x235 mm, váz., 112 str., 249 Kč

Autor: Tomio Okamura
Ilustrátor: Pavel Kantorek

Přidáno: 12.09.2012, Zdroj: Fragment

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.