Tipy na VOŠky v Praze

Pokud přemýšlíte o tom, kde po střední pokračovat ve studiu, přinášíme vám tipy na tři vyšší odborné školy v Praze. Školy se svým zaměřením liší – díky Vyšší odborné škole cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku hravě získáte uplatnění v cestovním ruchu, Vyšší odborná škola Husův institut teologických studií vám poskytne znalosti především z oblasti teologie a sociální práce a vystudováním Institutu informatiky se z vás stane IT specialista. Co však všechny VOŠky spojuje, je to, že vám všechny poskytnou kvalitní a praktické vzdělání.

Institut informatiky - VOŠ, Praha 5Institut informatiky – Vyšší odborná škola, Praha 5

Institut informatiky vzdělává studenty, kteří si chtějí vše ihned zkusit, osahat a následně použít v praxi, a to jak v denní, tak v dálkové formě studia.

Výhodou je získání certifikátů Cisco a Oracle a především nezávazné prověření získaných znalostí během půlroční praxe v partnerských IT firmách. Naším cílem je připravit na pozice programátorů a administrátorů lidi, kterým záleží na kvalitě a nevyhovuje jim neosobní přístup VŠ. V rámci výuky se studenti naučí programovat v javě a PHP, administraci Linuxu a Windows, či navrhovat databáze Oracle a MySQL.

Proč k nám?
Zaměřujeme se na praktické dovednosti, zajímají nás názory studentů, klademe důraz na kvalitu, ne na kvantitu, nejlepší studují zdarma.

Specializace: programování, administrace, databáze, úzká propojenost s IT firmami, přátelské prostředí školy.

Oproti studiu na VŠ jsou naši absolventi ihned zaměstnatelní, jelikož vzdělávací program je zaměřen právě na praktické dovednosti. Během studia studenti absolvují 14týdenní praxi v IT oddělení vybraných firem, kde se pod vedením specialisty z praxe naučí spoustu reálných dovedností, které se jim stanou základem pro budoucí kariéru.

www.iivos.cz

Facebook

Husuv institutVyšší odborná škola Husův institut teologických studií, Praha 3

Akreditovaný vzdělávací program: Teologická a pastorační činnost
Forma studia: dálková
Poplatek za přijímací řízení: 200,-Kč
Školné: 500,-Kč/semestr
Vstupní požadavky: maturitní zkouška, všeobecné studijní předpoklady, motivace

Profil absolventa: absolvent bude vybaven
1. k práci v sociální sféře
2. k zapojení do výchovně-vzdělávacího procesu
3. k samostatné přípravě a vedení grantových projektů
4. k získávání finančních prostředků z více zdrojů (fundraising)
5. k výuce náboženské výchovy
6. komunikačními  dovednostmi v AJ
7. schopností definice křesťanské víry
8. orientací v současném vztahu církví a společnosti
9. akceptací názoru druhých
10. ctěním etických hodnot společnosti

Možné další studium na získání titulu bc. na VŠZaSP sv. Alžbety v Bratislave, detašované pracoviště Praha.

Škola je po rekonstrukci, k dispozici jsou kromě auly pro 50 posluchačů další 3 učebny a nové sociální zařízení. Dostupnost místa výuky je 3 zastávky autobusem z centra města.

Pro 14 vysoce kvalifikovaných pedagogických pracovníků je samozřejmostí individuální přístup ke studentům s přihlédnutím k jejich kariérnímu i soukromému životu.

www.husiti.cz

Vyšší odboVOŠ Cestovní ruchrná škola cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku, Praha 7

Hledáte alternativu ke studiu na vysoké škole?Studentka zelená a jablko

Vyšší odborná škola cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku na Ortenově nám. v Praze 7 nabízí dva zajímavé obory. Obor cestovní ruch a obor mezinárodní obchodní styk. Předností školy je nabídka jazyků, od evropských až po exoticcle, získáš půl roku praxe v IT firmě a případně i práci.ké např. arabština, japonština, portugalština a desítky dalších. Pedagogický sbor tvoří odborníci z vysokých škol. Studenti získají během tří let praxi v hotelech, cestovních kancelářích a agenturách, v bankách, státní sféře, ale i na Pražském hradě nebo na nějaké zahraniční stáži. Po úspěšném dokončení studia získají absolventi titul DiS. a Europass, což je dodatek v anglickém jazyce, se kterým se lze prokazovat v zahraničí.

Přihlášky stále přijímáme až do konce srpna! Více informací na www.voscr.cz nebo tel. 603 251 745.

Facebook

 

Kvalitní vyšší odborné školy můžete studovat na i na Moravě a ve Slezsku. Přečtěte si naše tipy na moravské VOŠky!

Kompletní seznam vyšších odborných škol naleznete v Katalogu škol a agentur

Nemůžete se rozhodnout, zda je lepší vyšší odborná škola nebo vysoká škola? Přečtěte si 10 důvodů, proč studovat VOŠku!

Přidáno: 28.05.2012, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Jana Zmrzlíková

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.