The Tap Tap a Million Dollar Mercedes Band

Španělskou hudební skupinu Million Dollar Mercedes Band, která se společně s The Tap Tap představí na letošní pirátské Párty na kolečkách založil roku 2010 Tomáš Průša, bývalý člen kapely Vltava, saxofonista a zpěvák žijící v Madridu. Jedná se o pětičlennou dechovou sekci s mezinárodním obsazením. Členové pochází z České republiky, Maďarska, Francie, Itálie a Španělska. V Madridu oblíbená kapela hraje především World music, její skladby vychází z pilířů lidové hudby a úprav hitů světové pop music.

Exkluzivně pro nás odpovídá Tomáš Průša:

Tomáši, jak vlastně vaše kapela vznikla?
Million Dollar Mercedes Band se dal dohromady za velmi zvláštních okolností. Na podzim roku 2010 mi přišlo pozvání z jedné madridské advokátní kanceláře, kde mě a čtyřem dalším muzikantům oznámili, že se máme stát vykonavateli poslední vůle jistého muže, který nám vzkázal: "Jděte a rozdávejte společně lidem na celém světě lásku a radost a dostanete milion dolarů.“ Co se dalo dělat? Založili jsme tedy kapelu a od té doby jsme spolu jako bratři.

Můžeš nám představit své nové příbuzné?
Jsme taková mezinárodní rodina. Na trubku hraje Maďar Ambrus, trombonista Brice je Franouz, Gianni pochází buďto ze Švýcarska nebo z Itálie a hraje na fliscorno a tubista Marcos je Španěl z Rivas. A já jsem z Prahy.

Proč vaše první zahraniční turné míří právě do Čech?
Dostalo se nám pozvání od našich přátel ze souboru The Tap Tap, abychom se stali hosty jubilejní Párty na kolečkách. Taková nabídka se neodmítá a navíc, letošní ročník se odehraje v pirátském stylu, což je přesně něco pro nás! Jsme mistry v hudebních guerillových výpadech. Hráváme na ulici, po barech, ale i ve výtahu, na kolech, v nočním autobusu či na hřbitově - zkrátka všude tam, kde je potřeba někomu zvednout náladu. Na rozdíl od ostatních pirátů my totiž nikomu nic nebereme, ale naopak rozdáváme stejně bohatým i chudým.

Co přesně v Arše předvedete?
Nechme se překvapit, co všechno se přihodí. Určitě ale plánujeme slavnostní uvítací průvod za doprovodu bicí sekce, na pódiu se připojíme ke společnému provedení hitů Konec světa – zrušeno a Průša es mi nombre a dojde i na unikátní příležitost, kdy si opět po letech na jedné scéně zazpívám s Robertem Nebřenským. Závěr večera pak pravděpodobně již zcela ovládne naše dechová smršť, ke které se jistě přidají i další přítomní muzikanti.

Kapela The Tap Tap letos už podesáté pořádá celovečerní koncert s hosty nazvaný Párty Na Kolečkách. Na benefičním koncertu kapela představí práci handicapovaných studentů kurzů STUDEO a pokřtí novou písničku The Tap Tap „Konec světa – zrušeno“. S kapelou vystoupí Tonya Graves, Tomáš Hanák, Ondřej Hejma, Xindl X, Robert Nebřenský, Jan Haubert, Miloš Vacík, Markéta Krausová a slavná španělská kapela MILLION DOLLAR MERCEDE$ BAND. Koncert se ponese v pirátském stylu.
Po pirátském koncertě bude následovat večírek, hudbu k závěrečnému pirátskému reji zajistí DJ Baltazar.

Vstupné na koncert:
Pokladna Divadla Archa: 290 Kč, 240 Kč student/senior - stejná cena i při zakoupení lístku na místě
Ticketpro: 325 Kč, 275 Kč student/senior
Ticketportal: 320 Kč

Více informací najdete na webu: www.thetaptap.cz nebo na www.partynakoleckach.cz.

Přidáno: 24.04.2012, Zdroj: The Tap Tap

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.