The Cambridge TKT

TKT je zbrusu nová mezinárodní zkouška výhradně určená pro učitele angličtiny jako cizího jazyka. V českém kontextu se hodí především pro učitele základních, středních a jazykových škol. Zkouška i přípravný kurz jsou akreditovány MŠMT pod číslem: 21 104/05-25-184. Zobrazit osvědčení [JPG, 71 kB]

Složením zkoušky učitel získá certifikát s mezinárodní platností vydaný institucí Cambridge ESOL (která rovněž organizuje jazykové zkoušky FCE, CAE, atd.). Vzhledem k tomu, že zkouška probíhá pouze písemnou formou, testuje znalosti potřebné k výuce angličtiny, nikoli dovednosti. Požadovaná minimální úroveň angličtiny je PET / úroveň B1 Společného evropského referenčního rámce Rady Evropy. Zkouška není jazykového charakteru, její součástí není poslech, plynulé vyjadřování ani psaní delších textů. Učitel by měl mít za sebou alespoň krátkodobou praxi.

Zkouška a přípravný kurz se hodí pro různé typy učitelů:

TYP 1
Učitel s několikaletou praxí, se státní zkouškou a tedy dobrou úrovní angličtiny, avšak s výjimkou účasti na několika seminářích a konferencích bez formální pedagogické kvalifikace.

TYP 2
Učitel kvalifikovaný k výuce jiných předmětů (např. ruštiny), vyučující angličtinu, protože škola má nedostatek kvalifikovaných angličtinářů. Rád by se naučil konkrétní postupy vhodné pro výuku angličtiny.

TYP 3
Učitel, který si chce své vědomosti poměřit v mezinárodním měřítku a popřípadě v budoucnu vycestovat, např. při výměně učitelů mezi školami v rámci EU.

TYP 4
Kvalifikovaný učitel, který by si rád osvěžil své znalosti, naučil se nové a modernější postupy a seznámil se s novými výukovými materiály.

TYP 5
Učitel, který si přeje zlepšit své jazykové dovednosti a vědomosti a raději by tak činil v hodinách, kde je tématem výuka angličtiny, než v hodinách obecné angličtiny. Doufá, že si takto také otevře cestu ke čtení metodických příruček a materiálů existujících na trhu pouze v angličtině.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat:

Leona Máslová, Director of StudiesLeona Máslová, Director of Studies
telefone: +420 261 109 244
fax: +420 261 261 880
e-mail: ttraining@akcent.cz

Přidáno: 05.12.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.