The Art Of Can

Výstava na Slovanském ostrově v srdci Prahy představí od 16. do 26. října 2007 široké veřejnosti vybrané kreativní výtvory, jejichž hlavním stavebním prvkem je modrostříbrná plechovka. Kromě samotných děl bude originálně pojata i expozice, která se bude rozprostírat na souši, na vodě i ve vzduchu. Přístupná bude zdarma denně od 10 do 22 hodin.

Přes sto přihlášených děl předčilo očekávání a jejich originalita a propracování znamenaly pro porotu, která měla za úkol vybrat 80 exponátů pro výstavu, těžký oříšek. Kurátorka výstavy, galeristka Karolína Bayerová, navrhla jako předsedu poroty Milana Knížáka a jako další členy malíře Jakuba Špaňhela, architekta Davida Caise, designéra Maxima Velčovského a Šimona Čapka jako zástupce organizátora. Zajímavá kombinace různých uměleckých směrů zaručila širokospektrální pohled na jednotlivé výtvory a objektivní zvolení vítězných umělců.

Vítěz vybraný porotou se může těšit na prodloužený víkend strávený v New Yorku, autor jednoho z 80 vystavených exponátů má šanci na získání speciální divácké ceny dle hlasů od návštěvníků výstavy. Oceněno bude samozřejmě i dílo na druhém a třetím místě v hodnocení porotců.

Aplikační fáze The Art Of Can byla vyhlášena 1. května 2007 a trvala do 21. září. Účast v soutěži byla otevřená všem bez rozdílu věku, pohlaví a vzdělání – důležitá byla chuť tvořit, vymýšlet nové věci a soutěžit se stejně nadanými a zapálenými lidmi. Pravidla soutěže byla poměrně jednoduchá – vytvořit umělecké dílo z plechovek nápoje Red Bull. Nebyly dány žádné limity na jeho rozměr či hmotnost. Porota pak hodnotila tři základní kritéria: koncept, jak dobře dílo ladí s celkovou myšlenkou a konstrukci.

Přidáno: 09.10.2007, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.