Terorismus a jiné hrozby. AAU nabízí exkluzivní debaty o Severoatlantické alianci

Anglo-americká vysoká škola, o.p.s. (AAU) v Praze nabízí jedinečnou šanci těm, kteří se zajímají o Severoatlantickou alianci. Přichází s v českém měřítku ojedinělým projektem přednášek. Pod vedením lektorky AAU a dlouholeté spolupracovnice NATO ACT Innovation Hub Kristiny Soukupové mají zájemci možnost dozvědět se vše o nejmocnější vojenské alianci světa.

Co všechno určuje současnou a budoucí podobu aliance? Proč jsou některé vojenské operace úspěšnější než druhé? Jaké je postavení České republiky v rámci nejmocnějšího strážce světového pořádku? Otázky, které rádi zodpoví odborníci z různých koutů této planety. Anglo-americká vysoká škola v Praze (AAU) se může pochlubit zajímavým prvenstvím. „Stali jsme se vůbec první civilní vysokou školu spolupracující s NATO ACT Innovation Hub na sérii vzdělávacích přednášek o NATO,“ říká marketingová ředitelka AAU Dana Kucejová.

Garantkou vzdělávacího seriálu přednášek je Kristina Soukupová – bezpečnostní analytička, která získala doktorát na King’s College v Londýně. Přednášky probíhají formou videokonferencí. Po prezentaci hosta vždy následuje otevřená diskuse, v níž dostanou zájemci možnost klást zvídavé dotazy.

NATO obvykle komunikuje prostřednictvím mluvčích, komunikace s jednotlivci je téměř vyloučená. V našem podání se studenty hovoří lidé, kteří sdělují své vlastní zkušenosti a nikoli oficiální stanoviska aliance,“ tvrdí doktorka Soukupová.

Plejáda zajímavých osobností

Jedním z prvních hostů vzdělávacích přednášek ve spolupráci s NATO byl i pilot španělského námořnictva David Fernandez-Portal. Ten je specialistou na námořní operace NATO v dobách globálního terorismu. Ohrožením pro členské státy NATO jsou také pirátské aktivity v Adenském zálivu a Indickém oceánu.

V říjnu zase AAU nabídla možnost nahlédnout pod pokličku operací NATO v Afghánistánu. Dva protagonisté videokonference se aktivně podíleli na zajišťování bezpečnosti v zemi, která je od začátku 80. let symbolem bojů v neklidné oblasti. Zájemcům přiblížili, jak nesnadná je role centrální vlády v konfliktu s Talibanem.
 
Vedení AAU slibuje, že v podobně atraktivních tahácích nejen pro studenty bude pokračovat i v budoucnosti. Cílem přednášek ve spolupráci s NATO je prohloubit českým zájemcům jejich znalosti o Severoatlantické alianci.

Zdroj: AAUni Prague

Přidáno: 12.11.2015, Zdroj: Anglo-americká vysoká škola, o.p.s. Autor: PR čláenk

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Výhra, kde nikdo nevyhrál - recenze knihy
Čtenářům portálu Vzdělání.cz přinášíme recenzi knihy investigativní novinářky Dale Russakoffové "Výhra?: kdo (a co) ovládá americké školy". Přestože kniha pojednává o americkém prostředí a jejich systém…
Studium na VŠO již od února
Neskončil zimní semestr přesně podle vašich představ? Nestihli jste si podat přihlášku a nechcete čekat? Začněte se studiem již od února na VŠO v Praze. Vyzkoušet můžete třeba Rozvoj lidských zdrojů v ekonomice dopravy…