Téměř třetina rodičů chce změny ve školství. Pomůže nám inspirace ze zahraničí?

Třicet procent rodičů předškoláků a žáků prvního stupně základní škol považuje dosavadní systém školství za špatný a volají po změnách. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS. Řada z nich by uvítala individuálnější přístup k dětem, jako je tomu například v zahraničí. Stejná slova přitom zaznívají již několik let také od studentů středních škol a gymnázií. Ti si nejčastěji stěžují na přežitý zvyk memorování a nedostatek rozvíjení kritického myšlení.

Řada rodičů tak hledá alternativní volbu k českému vzdělávacímu systému. Kompromisem může být zápis do bilingvní školy. Zvýšený zájem hlásí například pražská škola Beehive. Deset let od fungování slaví více než stovkou žáků a studentů.

Rodiče nejvíce oceňují možnost studentů zachytit nejenom český ale také anglický vzdělávací program a tím si otevřít dveře do celého světa. Osvědčil se nám individuální přístup a studium zaměřené na projekty a řešení konkrétních výzev,“ popisuje praxi Martina Přenosilová, ředitelka školy Beehive.

Beehive nabízí alternativní formu vzdělávání, v podobě osmileté bilingvní školy. Ta se skládá z druhého stupně základní školy, na kterou plynně navazuje čtyřleté gymnázium. Jedná se tedy o alternativu pro děti, které by se jinak hlásily například na klasické osmileté gymnázium. Studenti zde pracují v menších skupinách, kde se klade důraz na jejich individualitu a rozvíjení kritického myšlení. V případě, že rodiče chtějí s dvojjazyčnou výukou začít ještě před startem povinné školní docházky, mohou předškoláky zapsat do místních jeslí nebo mateřské školy.

Výuka na sebe plynně navazuje na jednotlivých stupních. Snažíme se tak zajistit komplexní rozvoj dítěte,“ doplňuje ředitelka Martina Přenosilová.

O BEEHIVE

Beehive nabízí alternativní vzdělávání už od předškolního věku. Žákům dále nabízí ucelený studijní program v rámci osmileté bilingvní školy, která se skládá z druhého stupně základní školy, na níž plynně navazuje čtyřleté gymnázium. V budoucnu by mělo vzniknout i gymnázium osmileté. Studenti zde pracují v menších skupinách, kde se klade důraz na jejich individualitu a rozvíjení kritického myšlení. V případě, že rodiče chtějí s dvojjazyčnou výukou začít ještě před startem povinné školní docházky, mohou předškoláky zapsat do místních jeslí nebo mateřské školy.

Přidáno: 13.06.2016, Zdroj: Beehive International School

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.