Tanec, média a dobrovolnictví. I to jsou připravované workshopy na jaro 2013

Vzdelani

Umělecké dílny a workshopy většinou spadají do doprovodného programu festivalů a kulturních institucí všeho druhu. Je to přitom skvělý způsob, jak se naučit něco neobyčejného zcela zdarma nebo za symbolický poplatek. Přehled jarních akcí nabízí množství různorodých workshopů, kde se dostanete k netradičním aktivitám a dovednostem. V termínu 11. – 17. března probíhal v Brně Týden výtvarné kultury, jehož součástí byla také dílna zprostředkovávající základní principy tvorby animovaných filmů. Podívejte se, co se pro vás dál chystá v příštích týdnech a měsících.

Ruce a hlava dohromady

V libereckém iQ parku se můžete o všech březnových víkendech zúčastnit dílny zaměřené na fotografování. Zapomeňte ovšem na digitální přístroje. V rámci workshopů si návštěvníci vyzkouší výrobu starých fotografií a poznají techniku zvanou kyanotypie. Jde o modrotisk neboli železitý tisk, který funguje na principu nanášení fotocitlivé vrstvy, následné expozice a na závěr vypírání a sušení.

Více workshopů v Jednom světě

V rámci měsíce března probíhá ve čtyřiceti českých městech filmový festival Jeden svět. Velká část regionálních odnoží tohoto festivalu si připravila také bohatý doprovodný program. Vstupné na tyto akce je nejčastěji dobrovolné. Vybíráme zajímavosti ze dvou z nich.

Ostrava (18. – 22. 3. 2013)
17. 3. se ve spolupráci s Amnesty International uskuteční výtvarný ateliér – malování vzkazů na vajíčka
22. 3 . proběhne taneční workshop ve Staré Aréně

Brno (18. – 26. 3. 2013)
22. 3. pořádá FF MU workshop Nová média s názvem Občané 2.0 – Dejte lidem do rukou internet a oni udělají…
25. 3. můžete navštívit worskhop na téma dobrovolnictví společně s prezentací dobrovolnických příležitostí

Papír nad zlato

Pardubicích se 21. 3. uskuteční workshop Techniky zlacení na papíře, který ve spolupráci s Východočeskou galerií pořádá Fakulta restaurování. Kurz je určen široké veřejnosti a proběhne v prostorách VČG. Workshop se koná v rámci aktuální výstavy studentů FR Univerzity Pardubice.

Trocha umění

Moravská galerie v Brně zase pro své návštěvníky pravidelně připravuje doprovodné akce k výstavám. V dubnu můžete navštívit hned dvě dílny určené přímo pro dospělé.
7. 4. Vrstvení
Literárně fotografický workshop na téma vzpomínek a paměti. Čtyřhodinová intenzivní dílna zahrnuje práci s Photoshopem a je určena pro začátečníky.
21. 4. Pohyblivé obrazy
Workshop je zaměřen na zachycení iluze pohybu. Inspirací pro tvorbu bude interaktivní prohlídka výstavy Rytmy + pohyb + světlo, kde se účastníci přesvědčí o tom, že i nehybné prostředky mohou vyvolat pohyb nebo jeho dojem.

Posviťte si na média

Projekt Zvyšování mediální gramotnosti v ČR nabízí v průběhu dubna a května hned několik workshopů, které široké veřejnosti a zájemcům o mediální prostředí pomohou s orientací v tomto nepřehledném oboru. Celý program je zdarma. Účastníci obdrží také odborné publikace a osvědčení o účasti.

20. 3. České Budějovice – Od knihtisku k internetu – průřez vznikem a typy médií
11. 4.  Plzeň – Umění číst mezi řádky
– praktické cvičení s mediálními zprávami
18. 4. Liberec – Cesta do médií pro sektor veřejné služby a NNO
– mediální podpora pro neziskový sektor
25. 4. Hradec Králové - Jak na média v regionu I. 

Kujte železo

Není-li pro vás jemná práce, můžete navštívit workshop starého železářství pořádaný v květnu Technickým muzeem v Brně. V termínu od 22. – 24. 5. bude probíhat akce ve Staré huti u Adamova. Vyzkoušet si můžete tavbu v pecích, které jsou rekonstruovány podle archeologických nálezů z železářských hutí blízkých oblastí.

Přidáno: 18.03.2013, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.