Takovou knihu jste ještě nečetli!

FRAGMENT

Velký objev Huga CabretaVýjimečná kniha Velký objev Huga Cabreta přináší zcela nové a ojedinělé propojení obrazu a textu. Jedná se o skutečně mistrovské dílo spisovatele  Briana Selznicka, s důmyslně zpracovanou uměleckou koláží vyprávěného příběhu, ilustrací  a filmových technik.  Knihu vydává v těchto dnech Nakladatelství Fragment.

Velký objev Huga Cabreta se pyšní Caldecottovou medailí za nejlepší knihu pro děti za rok 2007. Právě v Americe bylo za rok 2007 prodáno více než 150 tisíc kusů výtisků této originální knihy!  Kniha se právem držela 50 týdnů na žebříčku bestsellerů prestižního deníku The New York Times. Okouzlená hollywoodská studia stanovila premiéru filmové verze Velkého objevu na rok 2010.

Velký objev Huga Cabreta umožňuje dětem zapojit při čtení jejich vlastní fantazii a představivost a dotvářejí si tak děj celého příběhu. Před očima se jakoby začíná odvíjet úchvatný filmový příběh, složený z perfektně propracovaných ilustrací od autora.
Kniha ovšem není jen zajímavá svým „filmovým zpracováním“, ale nemalá část taktéž příjemně pojednává i o úplných začátcích filmu. Průkopník filmového průmyslu Georges Méliès je velmi důležitou součástí knihy.
Georges Méliès byl slavným režisérem, který tvořil v letech 1890 až do roku 1920. Natočil úplně první film s tématikou science fiction. Film se jmenoval A Trip to the Moon, (Cesta na Měsíc), byl kouzelný, plný fantastických detailů.

Příběh sirotka Huga, žijícího na Pařížském nádraží sebou přináší i téma hledání rodiny a přátelství. Hugo pečlivě ochraňuje otcem předané tajemství a snaží se odhalit skrytý vzkaz od mechanického mužíka.

Brian Selznick o své inspiraci k této knize říká:
„Před několika lety jsem si přečetl knihu od Gaby Woodové V předvečer Edisona: Kouzelný příběh pátrání po mechanickém životě. Kniha líčí pravdivý příběh týkající se sbírky pracně vytvořených mechanických figurek na klíček (známých jako roboti), která byla darována jednomu pařížskému muzeu. Vzácnou sbírku nedbale uložili na půdu, kam zatékalo, a nakonec ji museli vyhodit. Představil jsem si, jak nějaký chlapec tyto rozbité a zrezivělé strojky najde, a v té chvíli se zrodil Hugo a jeho příběh.“

Anotace

Zcela nový zážitek z četby! Dobrodružství psané obrázky!
Sirotek, údržbář nádražních hodin a zlodějíček Hugo žije ve zdech rušného pařížského nádraží, kde se musí skrývat a zůstat v anonymitě. Náhle zasáhne osud a chlapcova skrývaná existence i jeho nejcennější tajemství se náhle ocitnou v ohrožení. Záhadná kresba, zápisník střežený jako oko v hlavě, ukradený klíček a skrytý vzkaz od Hugova otce tvoří kostru tohoto spletitého, křehkého a kouzelného příběhu plného tajemství. Unikátní kombinace textu s ilustracemi, které při listování knihou vytváří doslova filmový příběh, bude pro každého čtenáře zcela výjimečným zážitkem!

Z anglického originálu přeložila Drahomíra Michnová.

Formát 140x210mm, váz., 544 str., 399 Kč – pro čtenáře od 11 let

O autorovi

Brian Selznick, 41 let,  je ilustrátorem knih, které získaly významná ocenění, např.:
The Dinosaurs of Waterhouse Hawkins a Walt Whitman: Words for America od Barbary Kerleyové a When Marian Sang z pera Pam Muñoz Ryanové.
Brian Selznick žije v Brooklynu v New Yorku a v San Diegu v Kalifornii.

Zajímavý odkaz
http://www.theinventionofhugocabret.com/

Přidáno: 09.09.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.