Symbolická Jízda za Světluškou z Ostravy do Prahy na trojkole

SvětluškaJedinečné trojkolo, postavené  speciálně pro Světlušku, slavnostně pokřtí 2. listopadu ve 12:30 na Jiráskově náměstí v Ostravě moderátor Aleš Juchelka, Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu a patronka Světlušky Aneta Langerová. Ta pak společně se zrakově postiženou sjezdařkou Aničkou Kulíškovou a moderátorem ČT Petrem Rajchertem vyjede na trojkole směrem do Opavy, odkud bude trojkolo dále pokračovat přes Moravu a Čechy až do Prahy, kde Jízdu za Světluškou zakončí Simona Stašová, Pavel Liška a nevidomá Ráchel Skleničková. Ti s ním dojedou 9. listopadu ve 21 hodin přímo do živého přenosu benefičního večera Světla pro Světlušku, který bude vysílat ČT1 a ČRo 1 - Radiožurnál.

„Máme radost, že letošní benefiční večer přinese i tuto sportovní výzvu, a my budeme moci představit nevidomé nejen jako talentované hudebníky, ale i jako sportovce, kterým ztráta zraku nebrání v dosažení nových cílů," uvedla Martina Kaderková.

Posádka na trojkole se bude v průběhu cesty štafetově měnit, na třech sedlech se postupně vystřídají vidící i nevidomí cyklisté, sportovci, známé osobnosti a přátelé Světlušky, kteří se rozhodli do Jízdy za Světluškou zapojit: patronka Aneta Langerová, olympionici Štěpánka Hilgertová a Aleš Valenta, nevidomí sportovci Anička Kulíšková, Mirka Sedláčková, Lenka Zahradníková, Marek Moflár, herci Simona Stašová, Pavel Liška, Ondřej Brzobohatý, Pavel Nový a pošťák Ondra - Martin Kavan, moderátoři Českého rozhlasu a České televize Lucie Výborná, Robert Záruba, Petr Rajchert, Vladimír Kořen, Jiří Chum, Monika Brindzáková a řada dalších.

„Jelikož už jsem sama pomoc Světlušky potřebovala, jsem ráda, že nyní mohu být v roli toho, kdo Světlušku podpoří. Tandem je součástí mojí sportovní přípravy, proto se těším, že si vyzkouším jízdu na trojkole a absolvuji etapu přímo s patronkou Světlušky, Anetou Langerovou," zaznělo od Aničky Kulíškové, medailistky z paralympijských her ve Vancouveru 2010 a Turíně 2006 a držitelky křišťálových glóbů ze sjezdu a super-G.

Potkat se s nimi budou moci všichni, kteří přijdou podpořit Jízdu za Světluškou do měst, kde bude mít zastávky. Během nich bude zvát Světluškake sledování koncertu Světlo pro Světlušku na ČT1 a ČRo1, rozdávat letáky a plakáty k benefičnímu večeru. Lidé si také budou moci koupit sbírkové předměty a tím přispět do sbírky Světluška na pomoc nevidomým. Světlonošem se stane každý, kdo si u Světlušky vyzvedne letáčky a pomůže s jejich distribucí.

V rámci Jízdy za Světluškou je připravena i řada doprovodných akcí. Např. ZŠ Divišov 7. 11. pořádá Den se Světluškou, na kterém vystoupí nevidomý zpěvák Mário Bihári, děti i dospělí si budou moci vyzkoušet hry pro nevidomé, podívat se na ukázku výcviku vodících psů či prohlédnout fotografie v synagoze.

Kde všude a kdy se lidé budou moci se Světluškou během jízdy od 2. do 9. listopadu potkat, najdou na webových stránkách www.svetluska.net či na facebookových stránkách Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu.

Trasa trojkola:

2.11. Ostrava, Jiráskovo náměstí 9 - 13 hodin
2.11. Opava, Horní náměstí 16 – 17,30 hodin
3.11. Šternberk, Hlavní náměstí 13,30 – 15 hodin
3.11. Olomouc, Horní náměstí 16,30 – 18 hodin
4.11. Prostějov, náměstí T.G.Masaryka 12 – 13,30 hodin
5.11. Brno, náměstí Svobody 10 – 14 hodin
6.11. Třebíč, Karlovo náměstí 12 – 14 hodin
7.11. Jihlava, Masarykovo náměstí 9,30 – 11,00 hodin
7.11. Humpolec, Havlíčkovo náměstí 11,30 – 12,30 hodin
7.11. Vlašim, Husovo náměstí 16,30 – 18 hodin
7.11. Divišov, ZŠ Divišov, 18 - 19 hodin
8.11. Benešov, Masarykovo náměstí 11,30 – 13,00 hodin
8.11. Říčany, Masarykovo náměstí 15,30 – 18 hodin
9.11. Říčany, Masarykovo náměstí 10,30 - 11,00
9.11. Praha, náměstí Republiky 12 – 18 hodin
9.11. Pražská křižovatka (kostel sv. Anny) živý přenos benefičního večera Světlo pro Světlušku 21 hodin

Přidáno: 26.10.2011, Zdroj: Světluška

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.