Světluška postavila Kavárnu POTMĚ na kola a míří k Vám!

Netradiční Kavárna POTMĚ, do které každoročně proudí tisíce lidí, jede do světa. Historicky první zatemněný autobus, ve kterém Vám nevidomí připraví černočernou kávu, nechá Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu pokřtít 10. července v 11:30 hodin na Ovocném trhu v Praze.

Prvními pasažéry na palubě bude 8 osobností, přátel Světlušky: patronka Aneta Langerová, Hana Maciuchová, Tomáš Klus, Klára Issová, Pavel Nový, Ondřej Brzobohatý, Anna Polívková, Lucie Výborná.
„Na palubě autobusu uvidíte svět novýma očima. Stačí se nechat vést a důvěřovat těm, kteří jsou s tmou dokonale sžití. Sehraný tým nevidomých kavárníků Vás usadí do jednoho z šesti kupé a dříve, než Vám donesou černou kávu, můžete objevovat organické, ladné tvary prostoru, ve kterém se nacházíte. Každé kupé je očalouněno materiálem s jinou strukturou, aby podněcovala Vaši fantazii. Orientace v černočerném prostoru je možná jen po hmatu. Brzy však objevíte, že svět pod rouškou tmy může být nečekaně laskavý, plný vjemů, pocitů, inspirace," uvedla Martina Kaderková, ředitelka NF ČRo.

 

Již brzy můžete nastoupit:

10. 7., 12:00                                                    
Praha, Ovocný trh 
14. - 16. 9.
Jičín, Festival Jičín - město pohádky
13. - 15. 7.
Ostrava, OC Nová Karolina
25. 9.
Říčany, Masarykovo náměstí
13. - 15. 7.
Ostrava, OC Nová Karolina
29. - 30. 9.
Hradec Králové
25. - 26. 8.
Praha, Zoo
6. - 7. 10.
Písek, Film Festival
9. - 12. 9.  
Brno, Malinovského náměstí
 


Sledujte naši cestu na Facebooku a www.svetluska.net

„Světluščí Kavárna POTMĚ na kolech. Před několika lety jen jako sen a za pár dní už to bude realita. Je to jedna z důležitých met, kterých Světluška dosáhla, a to samozřejmě za neuvěřitelné pomoci všech dárců a dobrovolníků. Věřím, že si ten moment, kdy pustíme autobus poprvé do světa, opravdu vychutnáme. Přeju autobusu a jeho kavárníkům, aby na cestách potkali milé lidi, kteří se rádi na chvíli ponoří do světa, který není tak černý jak se zdá. Třeba malá Natálka viděla v kavárně hejno barevných ryb, co uvidíte Vy?" zaznělo od Anety Langerové, patronky Světlušky.

„S důvěrou se obrátím na obsluhující osazenstvo Kavárny POTMĚ s tím, že se na mne mohou oni spolehnout až z kavárny vyjdou," říká herečka Hana Maciuchová.

Návrh a projekt interiéru vestavby do autobusu zcela zdarma zpracovalo renomované architektonické studio pha. Samotnou realizaci pak provedla firma Bomita s.r.o. v čele s panem Bohumilem Kročilem.  „Byli jsme již před 3/4 rokem vyzváni, zda bychom neměli zájem architektonicky zpracovat interiér autobusu a vestavět do něho zcela nový provoz - kavárnu, navíc známou Kavárnu POTMĚ. Úkol se nám zdál natolik zajímavý a my máme výzvy tohoto typu rádi, že jsme nakonec kývli. Snažili jsme se o vytvoření zcela neotřelého a tudíž pro diváka i překvapujícího nového světa, který má jednu zásadní ambici, schopnost orientovat se v prostoru zahaleném zcela do tmy pouze podle hmatu," říká Marek Deyl, společník studia pha a dodává: "Interiér autobusu byl přes svou složitost proměněn k nepoznání. Tam, kde host tuší známý interiér autobusu MHD, překvapí ho křivolaký povrch stěn se kterými je neustále v kontaktu."

Kavárna POTMĚ by se nikdy nemohla postavit na kola bez finanční skupiny AXA, generálního partnera Světlušky, která na její realizaci přispěla třemi miliony korun. „Touha dostat Kavárnu POTMĚ za hranice Prahy. To bylo to, co nás motivovalo k tomu přispět v loňském roce dvěma miliony a letos jedním milionem na přípravu tohoto skvělého projektu. Přejeme Kavárně na cestě spoustu šťastných kilometrů a nepočítaně spokojených návštěvníků," uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA.

Přidáno: 27.06.2012, Zdroj: Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.