Stylové řízení času – diáře Filofax

Plánování – to je jedna z vlastností mnoha úspěšných manažerů nebo podnikatelů. Organizovat si čas je také důležité pro vnitřní pohodu. Kdo umí odpočívat, ten je odolnější vůči stresu. Zvládat tuto vlastnost Vám může pomoci kvalitní diář. A jaký zvolit? Světově nejoblíbenější jsou zřejmě diáře Filofax.

Filofax je anglická značka luxusních diářů s dlouhou tradicí – již od roku 1921. V té době se firma jmenovala Norman & Hill Ltd. A hned od začátku byly jejich vyrobky ceněny pro svou praktičnost a přehlednost. Za druhé světové války na sídlo firmy spadla bomba. Značku ale zachránila zaměstnankyně Grace Scurr, která si každý dne nosila sebou domů záznamy odběratelů a dodavatelů, objednávky i platby. Díky ní se mohlo začít znovu s výrobou i obchodováním v novém sídle společnosti.

Hlavní rozmach značky byl v 80. letech, kdy se diáře staly módní designovou ikonou. V té době už nebyly diáře výsadou lidí, kteří hodně cestovali, ale také mladých, kteří brali diář jako doplněk. V současné době se diáře Filofax prodávají ve více než 40 zemícha ve více než 10 000 prodejnách.

Zajímavostí je, že Filofax se v Anglii stal synonymem slova diář (tak jako u nás např. luxovat nebo xeroxovat). V roce 1990 se Filofax stal námětem pro stejnojmenný film, v kterém James Belushi hraje zlodějíčka, který najde diář zámožného podnikatele a přijme jeho identitu.

Kompletní sortiment diářů Filofax najdete na e-shopu Luxusní-pera.cz.

Přidáno: 26.09.2013, Zdroj: Luxusní pera

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…