Stylové řízení času – diáře Filofax

Plánování – to je jedna z vlastností mnoha úspěšných manažerů nebo podnikatelů. Organizovat si čas je také důležité pro vnitřní pohodu. Kdo umí odpočívat, ten je odolnější vůči stresu. Zvládat tuto vlastnost Vám může pomoci kvalitní diář. A jaký zvolit? Světově nejoblíbenější jsou zřejmě diáře Filofax.

Filofax je anglická značka luxusních diářů s dlouhou tradicí – již od roku 1921. V té době se firma jmenovala Norman & Hill Ltd. A hned od začátku byly jejich vyrobky ceněny pro svou praktičnost a přehlednost. Za druhé světové války na sídlo firmy spadla bomba. Značku ale zachránila zaměstnankyně Grace Scurr, která si každý dne nosila sebou domů záznamy odběratelů a dodavatelů, objednávky i platby. Díky ní se mohlo začít znovu s výrobou i obchodováním v novém sídle společnosti.

Hlavní rozmach značky byl v 80. letech, kdy se diáře staly módní designovou ikonou. V té době už nebyly diáře výsadou lidí, kteří hodně cestovali, ale také mladých, kteří brali diář jako doplněk. V současné době se diáře Filofax prodávají ve více než 40 zemícha ve více než 10 000 prodejnách.

Zajímavostí je, že Filofax se v Anglii stal synonymem slova diář (tak jako u nás např. luxovat nebo xeroxovat). V roce 1990 se Filofax stal námětem pro stejnojmenný film, v kterém James Belushi hraje zlodějíčka, který najde diář zámožného podnikatele a přijme jeho identitu.

Kompletní sortiment diářů Filofax najdete na e-shopu Luxusní-pera.cz.

Přidáno: 26.09.2013, Zdroj: Luxusní pera

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.