STUDY IN THE CZECH REPUBLIC - TENTOKRÁT VE SKOTSKU!

V polovině září se již tradičně uskutečnilo setkání více než 5 000 odborníků z řad vysokého školství a vzdělávání na mezinárodním veletrhu a konferenci EAIE, který se konal ve skotském exhibičním centru v Glasgowě. Téma letošního ročníku bylo inspirováno pojednáním místního rodáka a „otce“ moderní ekonomie, Adama Smithe. Bohatství národů bylo prezentováno zástupci 90 zemí světa, kteří diskutovali nad otázkami nových trendů ve vzdělávání a poslouchali zkušenosti svých zahraničních kolegů v průběhu tří programem nabitých dnů.

Této mimořádné příležitosti sdílení různorodé praxe se zúčastnila i Česká republika – Dům zahraniční spolupráce (DZS), který připravil společný stánek, na kterém se prezentovalo 16 českých vysokých škol pod značkou Study in the Czech Republic

Na stánku se představily tyto veřejné i soukromé univerzity: Anglo-americká vysoká škola, Česká zemědělská univerzita v Praze, České vysoké učení technické v Praze, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Masarykova univerzita, Mendelova univerzita v Brně, Metropolitní univerzita Praha, Technická univerzita v Liberci, Univerzita Hradec Králové, Univerzita Karlova v Praze, Univerzita Palackého v Olomouci, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Vysoká škola ekonomická v Praze, Vysoké učení technické v Brně a Západočeská univerzita v Plzni.

Tato výjimečná příležitost intenzivního mezinárodního dialogu přinesla mnoho příležitostí pro navázání nových strategických partnerství, aktualizování informací od dlouholetých partnerů, jako i možností k rozšíření znalostí o vysokoškolském vzdělávání napříč různými kontinenty. Intenzivní výměnu zkušeností a poznatků dále doprovázely kulturní akce jednotlivých prezentovaných zemí v podobě rozmanitých ochutnávek tradičních nápojů či jídel.
Už nyní se můžeme začít připravovat na nadcházející ročník EAIE, který se v příštím roce bude konat v Liverpoolu a ponese se v duchu tématu, tentokráte inspirovaném slavným liverpoolským rodákem Johnem Lennonem a jeho tvorbou, především písní jednotící všechny národy Imagine.

VÍCE INFORMACÍ

Zdroj fotografie: www.dzs.cz

Přidáno: 27.10.2015, Zdroj: Dům zahraniční spolupráce

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.