Studují, učí se učit i jezdí na lodích

Soukromé gymnázium Havířov - logo

Havířov, 9. listopadu 2009 – Studenti Soukromého gymnázia a Střední zdravotnické školy v Havířově nejenže studují v rodinném prostředí a využívají celé řady výhod, ale mají také mnoho příležitostí ke sportovnímu vyžití. Jsou úspěšní v turnajích v atletice, plavání či stolním tenise. Škola pro ně také pořádá kurz vodní turistiky.

„Maturanty například pedagogové individuálně připravují k přijímacím zkouškám na vysoké školy,“ řekla tisková mluvčí školy Hana Jenčová. „Dva rodilí mluvčí zase učí žáky vše potřebné pro složení evropské zkoušky z angličtiny. Studenti u nás také mají zdarma zapůjčeny učebnice,“ dodala Jenčová.

Studenti a studentky Soukromého gymnázia a Střední zdravotnické školy nejen studují, ale úspěšně se zapojují i do řady dalších  aktivit, které pro ně škola pořádá. „Sekce tělesné výchovy připravuje mnoho sportovních akcí, jsou pro studenty nepovinné a mají za úkol podpořit jejich zájem o sport a pohyb a nabídnout jim rozumné využití volného času,“ sdělila nám pedagožka zdejší školy Hana Haroková. „Z těchto akcí se nominují studenti do týmů reprezentujících naši školu v rámci středoškolských soutěží,“ dodala Haroková.

Studenti a studentky tradičně reprezentují školu v různých lehkoatletických závodech, soutěží v plavání nebo stolním tenise. Helena Bednářová a Tereza Orawská přivezly letos pohár za 2. místo v městském turnaji družstev ve stolním tenise.  „Letos se navíc pokusíme navázat na úspěšný kurz vodní turistiky. Studentům druhých a třetích ročníků jsem nabídli možnost se jej na jaře roku 2010 v oblasti slovenského Hronu nebo naší Sázavy zúčastnit,“ dodala Haroková.

Soukromé gymnázium a Střední zdravotnická škola Havířov byly založeny v roce 1991 zřizovatelkou Pěvou Žaludovou jako jedna z prvních soukromých škol v regionu. Nyní sídlí v moderní bezbariérové budově v Havířově-Šumbarku. Svým žákům nabízí kromě šesti vzdělávacích oborů také celou řadu nadstandardů.  Její absolventi jsou úspěšní nejen ve studiu na VŠ, ale také se snadno uplatňují na trhu práce. Nedávno zprovoznila své nové webové stránky v moderním designu.

Více na: www.sgymha.cz

Autorka: Hana Jenčová

Přidáno: 09.11.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Hana Jenčová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si