„Studuj v Americe 2009“ v Ostravě, Brně, Praze a Olomouci

Zájemci o studium vysoké školy v USA budou mít během listopadu možnost získat podrobné rady na informačních setkáních, která pod společným názvem „Studuj v Americe“ pořádá česko-americká Fulbrightova komise. Série startuje v pondělí 9. listopadu v Ostravě, pokračuje 10. a 11. listopadu v Brně, 12. listopadu v Praze a zakončena bude 25. a 26. listopadu v Olomouci.

Na schůzkách se bude hovořit o zvládnutí kroků vedoucích k přijetí do různých stupňů studia, od bakalářského po postgraduální, na amerických univerzitách. Důležitou součástí akcí bude informování o vládních i nevládních stipendiích. Každý účastník navíc bezplatně obdrží CD-ROM „10 steps to study in the U.S.“

„Studentům středních a vysokých škol nabídneme nejen prezentace, často za účasti absolventů studijních pobytů v USA, ale i příležitost osobně konzultovat své představy a možnosti se zkušeným studijním poradcem sítě EducationUSA a koordinátorku Fulbrightova stipendijního programu, což může být zajímavé hlavně pro studenty mimopražské. Ti totiž mají ke zdroji informací, kterým je pražská Fulbrightova komise, přeci jen poněkud dál,“ vysvětluje záměr kampaně organizátor akce Jakub Tesař.

Detailní informace o "Studuj v Americe" jsou k dispozici na stránce www.fulbright.cz/studujvamerice.

Fulbrightova komise je mezivládní organizace pro mezinárodní vzdělávací výměny mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými. Hlavní náplní její činnosti je správa Fulbrightova programu vládních stipendií a poskytování bezplatných poradenských služeb všem zájemcům o studium či výzkum v USA. Bližší informace naleznete na www.fulbright.cz.

Na pořádání „Studuj v Americe“ se kromě Komise J. W. Fulbrighta podílí také Velvyslanectví USA,  Ostravská univerzita, InfoUSA při Moravské zemské knihovně a Univerzita Palackého.

Přidáno: 26.10.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.