Studuj střední školu v ateliéru, u počítače a na cestách

Čeká tě letos poslední rok na základní škole a ještě zatím nemáš vybranou zajímavou střední, která by tě další čtyři roky mohla bavit? V tom případě máš nejvyšší čas to promyslet a vybrat si tu nejlepší školu. Nejdřív se zamysli nad tím, co tě zajímá a co ti jde. Pokud máš blízko k tvůrčím aktivitám, jazykům, práci na počítači a nechybí ti kreativita, máš nakročeno k oborům s budoucností. Gymnázia, obchodní akademie nebo technické školy už dávno nejsou jedinou volbou, kterou máš.

S novým oborem přichází nové možnosti

V Praze se od příštího roku otevírá jedna třída, která bude mít ve studijním plánu práci s videem, digitálními fotografiemi, grafikou, animací, informačními technologiemi, designem webových stránek, kresbou a multimédii. Tyto oblasti mají potenciál a studentům ochotným se učit nové věci nabízí uplatnění v atraktivních oborech médií, programování, reklamy a marketingu. Obor Multimediální tvorba se otevře pro dvacet žáků v příštím školním roce 2015/2016 na Střední škole cestovního ruchu Arkus.

Střední škola se všemi výhodami

Spoustu kluků a holek ve škole baví jen některé předměty, aktivity a kroužky. Představ si ale, že se od střední školy dozvídáš jen informace, které tě skutečně zajímají a díky kterým se můžeš dál zlepšovat v tom, co už znáš. Jako student oboru Multimediální tvorba si budeš při výuce hrát s úpravou fotek, točit videa, vymýšlet multimediální prezentace, vyzkoušíš si práci v reklamní agentuře, naučíš se s novými počítačovými programy nebo si vylepšíš své jazykové schopnosti, díky kterým se pak nebudeš bát se školou vyjet do zahraničí.

Přijímačky klepou na dveře

V Praze jsou dvě stovky středních škol, ale jen minimum z nich nabízí tyto atraktivní předměty, které se běžně vyučují až na vysoké škole. Střední škola cestovního ruchu Arkus existuje od roku 1993 a v příštím školním roce 2015/2016 otevře žádaný a mezi vámi školáky populární obor Multimediální tvorba. Škola mimo svých vyučujících spolupracuje i s externisty z praxe a vysokoškolskými pedagogy. S třídou budeš jezdit na zahraniční kurzy, lyžařské zájezdy a zúčastníš se výuky mimo školu. Šanci, studovat mezi dvaceti nejlepšími studenty s předpoklady pro studium fotografie, designu a multimediálních technologií, dostaneš ve dvou kolech přijímacích zkoušek, které se konají 7. 1. (I. kolo) a 14. 1. 2015 (II. kolo).

Využij toho, co už umíš

Pokud se chceš ucházet o jedno z dvaceti míst ve třídě, nemusíš se bát obvyklých přijímacích zkoušek z českého jazyka a matematiky. Pro přijetí do kreativního multimediálního oboru složíš talentové zkoušky, které tvoří práce s počítačem a kresba. V případě, že patříš k účastníkům olympiád, různých projektů nebo byla tvoje základní škola zaměřená na studium výtvarné výchovy, jazyků nebo informačních technologií, získáš ještě 10 bodů navíc. Začni se ve škole bavit, začni v Praze studovat se zajímavými lidmi obor Multimediální tvorba.

Více informací o škola najdete na www.arcus9.cz/multimedia.

 

Přidáno: 25.09.2014, Zdroj: Střední škola cestovního ruchu ARCUS, s.r.o. Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.