Studovat v šedesáti? A proč ne?

Podle dlouhodobých prognóz ČSÚ dojde do roku 2050 k více než zdvojnásobení počtu obyvatel nad 65 let, u nejstarších (nad 85 let) dokonce ke zpětinásobení jejich dosavadního počtu. Žijeme a budeme žít déle. Ale jak žít lépe? Jak přežít vlastní stáří? Procvičováním mozku! A proč ne právě na Univerzitě třetího věku Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

Mozek je jen sval a obdobně jako kterýkoli jiný sval, není-li používán, atrofuje, zmenšuje se. Trénováním mozek naopak sílí. Je to zase mozek, jenž rozhoduje ve stáří o naší pohodě a soběstačnosti. Jeho procvičováním zabraňujeme závažným chorobám a depresím. Možností trénování mozku existuje celá řada. Jednou z nich je učení se novým věcem.

Pedagogická fakulta Ostravské univerzity v Ostravě prostřednictvím svého Centra dalšího vzdělávání připravila pro seniory (šedesátníky a starší) čtyři nové, zajímavé programy. První pod názvem - Cestování po britských ostrovech napříč stoletími. Druhý - Literární skvosty a novinky v tvorbě českých a světových autorů. Třetím programem je ten o Minulosti a současnosti češtiny. A čtvrtý se věnuje Životu s handicapem. Minulosti a současnosti speciální pedagogiky.

Po přihlášení se do zvoleného programu senioři získají možnost pravidelně se setkávat se svými vrstevníky v Ostravě na dvanácti tříhodinových přednáškových blocích, které vedou fundovaní odborníci z univerzity. Dozví se hodně nového, rozšíří si obzory a mohou prožít dva semestry  na přednáškách nabitých novými informacemi a zážitky.

Proč nezměnit své dny? Proč se nedozvědět něco nového? Proč nepoznat nové lidi? Proč nezapomenout na to, že už vás někdy něco bolí? Proč nedat ten nejlepší příklad svým vnukům? Svým vlastním dětem? Tyto příležitosti nabízí seniorům Univerzita třetího věku  Pedagogické fakulty Ostravské univerzity prostřednictvím svého Centra dalšího vzdělávání. Ale váhat příliš dlouho se nevyplácí. Kurzy by se mohly rychle zaplnit.

Pustit se do Univerzity třetího věku je šancí, pro každého, kdo chce i přes pokročilý věk změnit svůj život. Je šancí, jak přežít své stáří. Je i šancí, jak žít lépe.  Je příležitostí pro vás. Proč ji nevyužít? Využijte ji! Váš život za to stojí.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.