Studium na univerzitách ve Velké Británii

Protože po našem vstupu do EU mohou čeští a slovenští studenti studovat na britských univerzitách za stejných finančních podmínek jako tamní studenti, připravili jsme pro vás nabídku univerzitního studia v Anglii. Níže jsme pro vás shrnuli nejdůležitější informace týkající se školného, životních nákladů a podmínek přijetí.

Školné

Školné se pohybuje kolem GBP 3 000 ročně. Na tuto částku si lze vzít výhodný úvěr, který student začne splácet až po dokončení studia a to v době, kdy jeho roční příjem dosáhne 15 000 GBP (cca 630 000 Kč/ročně = cca 52 500 Kč měsíčně). Úroková sazba úvěru je minimální, dorovnává inflaci. Studenti si proto se splácením dluhu nemusí dělat starosti.

Životní náklady

V Británii se mohou odhadované životní náklady (ubytování, studijní materiály, oblečení, strava, zábava a cestování) pohybovat kolem 6 000 GBP ročně.
Na tyto náklady si mohou schopní a motivovaní studenti vydělat příležitostnou prací při studiu. Anglie totiž patří k zemím, kde mohou čeští i slovenští občané pracovat bez omezení. Minimální plat se pohybuje kolem 5 GBP na hodinu.

Podmínky přijetí

Studenti s výbornými výsledky mohou navíc získat prospěchové stipendium.
Podmínky pro přijetí se mohou pro jednotlivé univerzity a obory lišit. Standardně však univerzity vyžadují:
složenou maturitní zkoušku (s minimálně “dobrým“ prospěchem)
jazykovou zkoušku IELTS (min. 6 bodů)
Přijímací zkoušky se na většinu oborů neskládají. Univerzity přijímají uchazeče na základě prospěchu!
Nástupní termíny na univerzity jsou každý rok v září a únoru. Předběžné přihlášky ke studiu je možné podat do začátku nástupního termínu. Aby mohla univerzita uchazeče definitivně přijmout, je zapotřebí škole zaslat maturitní vysvědčení a také doklad o získání IELTS zkoušky na min. 6 bodů.

Užitečné odkazy:
Vše o financování studia: http://www.direct.gov.uk/EducationAndLearning/UniversityAndHigherEducation/StudentFinance/StudentsFromOtherEUCountries/fs/en
http://www.studentsupportdirect.co.uk
Vše o studiu ve VB, užitečné odkazy: http://www.educationuk.org/
Obecné informace o studiu na univerzitách: http://www.alfa-agency.cz/548/

Přidáno: 22.06.2006, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.