Studium na střední škole v zahraničí

Rok na střední škole v zahraničí má rozhodně smysl! Na výběr je mnoho zemí. Agentura STUDYLINE, která se na českém trhu pohybuje již 14 let, nabízí studijní programy v USA, Německu, Velké Británii, Irsku, Maltě, Austrálii, Novém Zélandu, Kanadě a v mnoha dalších zemích na akademický semestr nebo obvykle na celý akademický rok. Ve všech zemích spolupracuje jen s prověřenými a uznávanými školami a organizacemi. Zájemcům o studium na střední škole v zahraničí poskytuje kompletní servis při jeho vyřizování a podporu po celou dobu jeho trvání.

Studium v USA, Velké Británii a Německu na střední škole

Nejžádanějším jazykem, ve kterém výuka probíhá je angličtina, ale mnoho studentů využívá i blízké polohy a kvalitního školství v sousedním Německu a vydává se zdokonalovat v německém jazyce. New York
Mezi nejoblíbenější anglicky mluvící země patří bezesporu USA a Velká Británie. V obou zemích si lze vybrat mezi soukromou a státní školou, přičemž studium na státní škole s sebou nese mnohé výhody. Tou největší je určitě výhoda finanční. V USA studenti státní školy neplatí školné a i hostitelské rodiny ubytovávají studenty bez nároku na odměnu. Nevýhodou je omezená možnost volby umístění na střední školu v dané zemi, ale jelikož výběr provádí zkušení koordinátoři na základě vámi vyplněném dotazníku, nemusíte se ničeho obávat. Pokud ale máte vysněnou lokalitu, lze to za příplatek zařídit.

Studujte střední školu ve Velké Británii

Možnost studovat na státní střední škole ve Velké Británii pro vás agentura STUDYLINE připravila jako novinku. Stejně jako v případě USA, i zde provádí výběr lokality, školy a hostitelské rodiny zkušení koordinátoři, ale jelikož se země skládá z poměrně různorodých částí, je výběr mezi Anglií, Irskem a Skotskem plně na vás a Londonbez jakéhokoli příplatku. Další požadavky, jako například konkrétní oblast, specifický předmět nebo sport, už jsou za poplatek.

Státní školy se ve Velké Británii nacházejí především v menších městech, což je obrovská výhoda co se orientace a začlenění do kolektivu a samozřejmě i bezpečnosti týče. Také naprostá většina hostitelských rodin se nachází v pěší vzdálenosti od školy. Právě hostitelská rodina bude místo vás na vašeho potomka dohlížet. Bude mu poskytovat rodinné zázemí a tolik potřebnou podporu. Jelikož těmto lidem svěřujete to nejcennější, jsou rodiny vybírány podle těch nejpřísnějších kritérií a samotné přiřazování probíhá na základě dotazníku, kde budou uvedeny zájmy, koníčky a celkový charakter vašeho dítěte.

Požadavky na studenty pro studium na střední škole v Anglii

Zařadit do programu studium na střední škole ve Velké Británii lze studenty ve věku 15-18 let, tedy ty, kteří u nás střední školu fakticky studují. Uchazeči by měli mít dobré studijní výsledky, pokročilou úroveň angličtiny, motivaci ke studiu a v neposlední řadě by také měli být emocionálně vyspělí a bez vážných zdravotních komplikací. Školní rok se zde dělí na trimestry, proto nejkratší možnou dobou studia jsou již 3 měsíce.

Pokud přemýšlíte o tom, zda Vašemu potomkovi dovolit studium v Anglii, tak vám Agentura STUDYLINE jednoznačně doporučuje studium v zahraničí jako dobrou investici. Nejen že se student naučí perfektně používat cizí jazyk, ale zároveň se naučí nést odpovědnost sám za sebe a získá nezbytnou konkurenční výhodu pro budoucí studium na vysoké škole nebo zaměstnání. Pokud máte jakékoli otázky, navštivte jednu z poboček, kde vám bezplatně poradí s možnostmi studia.

Pobočky jsou v Praze, Brně, Plzni a Liberci a poskytnou vám zde bezplatnou konzultaci i perfektní servis při vyřizování studia, včetně informací o možnostech jeho financování. Jakýkoli dotaz či domluvení schůzky můžete vyřídit i telefonicky. Veškeré kontakty naleznete zde.

Přidáno: 19.11.2012, Zdroj: Studyline s.r.o.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.