Studium mezi přáteli, život mezi elitou

Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů

Jediná škola ve střední Evropě, zaměřená výhradně na výuku diplomacie, mezinárodních vztahů a public relations. Ve svých prostorách soustřeďuje nadějné mladé lidi z celé Evropy i zámoří. Mezi vyučujícími jsou významné osobnosti z řad historiků, diplomatů, politologů, právníků, umělců a novinářů.

Zaměření školy a studijní programy

Program školy je uzpůsoben potřebám současných i budoucích manažerů a komunikátorů na všech pozicích státní i soukromé scény.

Evropská unie je jedním z míst uplatnění absolventů.

Profilově pak podporuje zvláště přípravu členů diplomatických misí, zaměstnanců konzulátů, ministerstev a magistrátů, pracovníků tištěných i audiovizuálních médií, komunikačních oddělení, manažerů a všech, kteří pracují na očích veřejnosti a nesou na sobě velkou zodpovědnost.

Zájemci o bakalářské studium si mohou vybrat ze dvou oborů:

zasedáníMezinárodní vztahy a diplomacie

Veřejná správa a public relations

Zájemci o magisterské studium ze tří:

Evropská studia a veřejná správa
Mezinárodní a diplomatická studia
Politologie a politika v mezinárodních vztazích

V čem se liší od jiných

Historie školy se začala v roce 2001 a její hlavní sídlo je v centru Prahy, poblíž smíchovské obchodní a dopravní křižovatky Anděl. Její prostory obsahují velkou knihovnu a výtvarnou galerii a její chodby jsou využívány na různé společenské akce.

Podívejte se např. na záznam ze studentské módní přehlídky z listopadu 2011:

Rozsahem je škola spíše menší. V Praze studuje asi 600 studentů; v pěti ročnících bakalářského a magisterského studia. Ve svých pobočkách – v Bratislavě, Olomouci a Českých Budějovicích – studuje dalších asi 400 studentů.

Menší rozměry a promyšlený studijní plán jí umožňují individuálnější přístup ke studentům, specifické formy výuky a praxe a také také přímější přístup k osobnostem z prostředí diplomacie a komunikačních struktur z České republiky i zahraničí.

Studenti a vyučující

Ve škole pracuje profesionálně a odborně vysoce kvalitní pedagogický sbor s osobnostmi, které působí ve vysokých vládních a diplomatických funkcích, v politice i médiích. Během roku se v aule objevují nejrůznější hosté z diplomacie, politiky i podnikatelského sektoru, přičemž důraz je kladen vždy na osobitost a rozhled; zda má host studentům co říci

Přednáška eurokomisaře a diplomata Štefana Füleho na VŠMVV Praha 26.11.2010.

Podívejte se na záznam z přednášky Ivo Tomana „Úspěch vs. Konformita“ z jara 2011:

Módní přehlídka.

Mezi studenty najdete nadějné mladé osobnosti z Čech i zahraničí, současné i budoucí manažery, politiky, úspěšné podnikatele, novináře, sportovce i modelky. Absolventi se sdružují v Klubu absolventů, pro který jsou organizovány odborné přednášky a doplňkové speciální studium.

V průzkumech si studenti školy nejvíce cení profesních kontaktů s vyučujícími a hosty školy, přátelské a dělné atmosféry, velkého výběru cizích jazyků a možností zahraničního studia formou stáží.

V rámci programu Erasmus University Charter má škola podepsány bilaterální smlouvy s mnoha významnými zahraničními univerzitami. Při přípravě a praxi spolupracuje i s řadou dalších organizací, například s Českých institutem marketingové a reklamní komunikace, který zajišťuje pro školu odborné mediální stáže.

Přijďte mezi nás!

Vážným zájemcům o studium doporučujeme rozsáhlou a podrobnou samostatnou sekci pro uchazeče a dále podrobné informace o možnostech studia jednotlivých oborů. Nejste-li z Prahy, zjistěte si informace o možnostech studia na jednotlivých institutech, bližších vašemu domovu. Pro rychlou orientaci přijímacím řízením pak doporučujeme Quick Guide.

Promoce v Sacre-Coeur.

Chcete-li nás navštívit, podívejte se do kalendáře dnů otevřených dveří.

 

 

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.