Studium médií propojené s praxí výrazně zvýší šanci najít dobré uplatnění

VOŠ publicistikyStudium médií je nejúčinnější, pokud si student může ověřit poznatky přímo v praxi. Znalost oborového prostředí navíc výrazně ulehčuje vstup do práce a zvyšuje šanci najít si dobře placené a atraktivní místo. Vyšší odborná škola publicistiky (VOŠP) nabízí praktické studium médií pod vedením novinářů a dalších komunikačních odborníků.

Škola loni oslavila 10 let a bezmála 500 absolventů v médiích na postech šéfredaktorů, reportérů, PR manažerů i reklamních specialistů. Menší, spíše rodinná škola s samém centru Prahy je zaměřena na mladé novináře, komunikační pracovníky (reklama a PR) a dokumentární filmaře ve čtyřech specializacích. Studenti volí mezi zaměřením na TV publicistiku, kulturní publicistiku, společensko – politickou publicistiku a publicitu a spolupráci s veřejností, nebo-li reklamu a PR.

Zvláštností je projektová týmová práce. Studenti si díky tomu naučí pracovat v týmech o osvojí si cenné zásady projektové práce. Ve většině případů se jedná o reálné projekty, o kterých informují média. Jako např. projekt „Ulice bez hranic“.

V budoucnu škola uvažuje o zavedení tzv. ateliérové výuky. Rozšíří se také množství zaměření, v současnosti VOŠP připravuje specializace na sportovní, enviromentální, ekonomickou a spotřebitelskou publicistiku. Svým absolventům, mezi které patří např. také moderátorka TV Nova Lucie Borhyová, nabízí i zkrácené jednoroční bakalářské studium na soukromé VŠ.

Vyšší odborná škola publicistiky
Opatovická 18, 110 00 Praha 1
Tel.: 224 930 851
Fax: 224 934 064
k.cobanova@vosp.cz
www.vosp.cz

Přidáno: 28.05.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.