Studijní předsevzetí aneb Příští rok jinak!

Toužíme být hubenější, zdravější, chytřejší, úspěšnější v práci, spolehlivější, příjemnější na své okolí, dochvilnější a ve výsledku zřejmě i úžasnější. A co změna studentského života? Od ledna začnu/přestanu…

Důležité je začít
Přestože první lednový den nového roku se zdá jako ideální start k plnění všech těch ambiciózních slibů, v rámci studia byste neměli vyčkávat ani den s podobnými rozhodnutími. Předsevzetí si můžete dát během celého roku a taky s nimi můžete kdykoli začít. V některých případech by mohlo být v lednu už pozdě. Při vytyčování těch nejdůležitějších předsevzetí hraje roli jejich dosažitelnost. Stanovení reálných cílů je základem jejich úspěšného dosažení.

5 nejčastějších studentských předsevzetí a jak na ně:

  1. Každou písemnou práci začít psát s předstihem, především bakalářskou nebo diplomovou práci. Na napsání závěrečné práce stačí několik měsíců. Do tohoto rozmezí však nepočítejte přípravu, čtení knih, časté návštěvy knihovny a zajišťování obrazového doprovodu.Začít se musí včas.
  2. Od nového semestru začít chodit na všechny přednášky a psát si vlastní poznámky. Pokud není nic, co by vás donutilo chodit na každou přednášku, domluvte se se spolužáky, že se budete střídat a zápisky si půjčovat. Při rozhodování, zda na přednášku jít nebo ne, si vždy vzpomeňte na státnice a na to, zda při nich studijní látku náhodou nebudete potřebovat.
  3. Zlepšit si průměr, neopakovat zbytečně každou zkoušku a zkrátit si tak zkouškové. Pokud si části předchozí věty přečtete od konce, bude dávat dokonalý smysl. Skoncujte jednou provždy s chozením na první termín jen proto, abyste zjistili otázky.
  4. Zdokonalit se v cizím jazyce nebo začít studovat nějaký další. Začínat stále znovu s výukou nedokonalé angličtiny nebo němčiny je sice otrava, ale zřejmě se mezi ostatními polygloty z řad spolužáků cítíte hloupě, takže se do toho nakonec pustíte. Pokuste se tím jazykem doslova obklopit. Mimo učebnic se můžete přihlásit do online kurzu, číst knížky a sledovat filmy a pravidelně chodit na konverzaci.  
  5. Vylepšit celkovou fyzickou kondici. Po pravidelném sezení na přednáškách a u učení doma máte potřebu seriály vyměnit za něco aktivnějšího. Zjistěte čemu se věnují vaši přátelé a buď se k někomu přidejte nebo přesvědčte někoho jako vy a začněte společně plavat, běhat, chodit do fitka nebo můžete alespoň do školy chodit pěšky.

 

Přidáno: 29.12.2012, Zdroj:  Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.