Studentům, kteří uspějí u maturit až v září, hodí záchranný kruh soukromé školy

Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomikyVeřejným vysokým školám se nelíbí plán ministerstva školství, aby do škol nastoupili i studenti, kteří nezvládli maturitu napoprvé. Vysvědčení po reparátu totiž získají až v říjnu, kdy už na univerzitách běží výuka. S informací přišla včera ČTK.

„Pro tyto studenty by mohly být záchranou soukromé školy, které s podmínečným přijetím problémy mít nebudou,“ uvádí Radek Řechka, kvestor Vysoké školy manažerské informatiky a ekonomiky. A právě VŠMIE je příkladem takové školy. „V podstatě s něčím podobným nemáme problém, protože jsme počítali s tím, že by nově zavedený systém mohl způsobit studentům podobné nesnáze. Počítáme tedy s procesem podmínečného přijetí. Jakmile studenti projdou přijímacím pohovorem, mohou maturitní vysvědčení dodat až v okamžiku, kdy jej budou mít v ruce. Pokud u maturit neuspějí, nebudeme z toho vyvozovat žádné důsledky a rádi se s nimi setkáme příště,“ vysvětluje Radek Řechka.

V praxi to bude znamenat, že tito studenti budou přijati na VŠMIE do tzv. celoživotního vzdělávání, kde budou studovat stejné předměty jako standardní studenti, včetně zápočtů a zkoušek. Po vykonání maturity a předložení maturitního vysvědčení se jejich statut okamžitě změní na studenta vysoké školy a zpětně se jim uznají zápočty a zkoušky vykonané v režimu celoživotního vzdělávání.

Vedle tohoto kroku pak VŠMIE připravuje také diskuzi s maturanty na téma státních maturit. Chce tím podpořit debatu o problematice zkvalitnění českého školského systému. „Domníváme se, že státní maturity jsou v podstatě dobrou cestou k lepšímu tuzemskému vzdělávání,“ doplňuje Radek Řechka. „Otázkou ale zůstává, zda je jejich realizace dostatečně kvalitní. A svůj úhel pohledu by měli mít v tomto bodě šanci vyjádřit také studenti. Celý systém státních maturit je totiž velkým projektem, který musí akceptovat nejen státní úředníci nebo vláda, ale také učitelé a především studenti sami. Jak se ale ukazuje z dosavadních ohlasů a otevřených dopisů studentů ministerstvu, právě v přijetí systému vyvstávají problémy.“ Debata proběhne ve čtvrtek 23. 6. 2011 v budově VŠMIE. „Rádi bychom na ní přivítali zástupce společnosti SCIO, který provozuje Národní srovnávací zkoušky, případné výstupy pak chceme přednést lidem v celém projektu angažovaným,“ uzavírá kvestor.

VŠMIE (Praha, Sokolov)
Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky (VŠMIE) je soukromou vysokou školou neuniverzitního typu. Státní souhlas působit jako soukromá vysoká škola vydaný Ministerstvem školství obdržela 29. 1. 2002. VŠMIE má akreditovaný bakalářský studijní program Ekonomika a management s prezenční i kombinovanou formou studia v oborech Aplikovaná informatika a Manažerská ekonomika a akreditovaný bakalářský studijní program Právní specializace s prezenční formou studia v oborech Právo v podnikání a Právo ve veřejné správě. Od akademického roku 2009/2010 otevřela VŠMIE i kombinovanou formu studijního programu Právní specializace. Na začátku roku 2011 se VŠMIE rozšířila o Středočeský vysokoškolský institut, čímž došlo k rozšíření nabídky oborů a nárůstu počtu měst, kde VŠMIE působí.

Přidáno: 25.08.2011, Zdroj: Vysoká škola manažerské informatiky a ekonomiky

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.